Število uporabnikov aplikacije Threads upadlo za polovico
Šef podjetja Meta Mark Zuckerberg pravi, da je novo družbeno omrežje izgubilo več kot polovico uporabnikov. Po tem, ko smo pisali o mejniku 100 milijonov uporabnikov v prvih petih dneh od izida, je zdaj Zuckerberg javnost presenetil z izjavo, da številka strmo pada. “Če dosežete, da se prijavi 100 milijonov ljudi, bi v idealnem scenariju bilo super, če ti ljudje, ali pa vsaj polovica njih, ostane. Zaenkrat še nismo tako daleč,” pravi Zuckerberg.
Zuckerberg – ki je situacijo komentiral v klicu z zaposlenimi, ki ga je poslušala tudi tiskovna agencija Reuters – je dogajanje opisal kot “normalno” in dejal, da pričakuje, da se bo zadrževanje uporabnikov ustalilo, ko bodo aplikaciji dodane nove funkcije.
Na račun omejene funkcionalnosti platforme Threads so ob izidu že letele številne kritike. Prišle so tako s strani splošne javnosti, kot s strani stroke. Meta je od takrat dodala nove funkcije, kot so ločeni viri »following« in »for you«, ter povečala obseg za prevajanje objav v različne jezike.
Chris Cox, glavni produktni direktor podjetja, je zaposlenim povedal, da se zdaj osredotočajo na dodajanje več lastnosti, ki bi ljudi zadržale na platformi, hkrati pa si želijo, da bi tiste, ki so pratformo zapustili, pridobili nazaj.
Navedel je primer “zagotavljanja, da lahko ljudje, ki so v aplikaciji Instagram, vidijo pomembne Threads objave”. Obe platformi sta namreč tesno povezani – če se želijo uporabniki prijaviti v Threads, morajo namreč imeti tudi Instagram račun.
Zuckerberg je z zaposlenimi med drugim delil tudi novosti na področju razvoja virtualne resničnosti, sveta, ki so ga poimenovali Metavesolje in seveda še ni ustvarjen.
Povedal je, da so na dobri poti in pospešeno delajo na tehnologijah navidezne resničnosti (AR) in virtualne resničnosti (VR), ki so osnova za Metavesolje. Dodal je še, da ne pričakuje, da bi tehnologija postala “mainstream” do začetka naslednjega desetletja.
Ta napoved lahko okrepi zaskrbljenost, da je Meta preveč časa in denarja posvetila Metavesolju – njen oddelek Reality Labs, ki proizvaja VR naprave in druge podobne izdelke, je povzročil več milijard dolarjev izgube.
Ne glede na to Meta kot celota še vedno posluje dobro. Nedavno so objavili finančne rezultate zadnjega četrtletja, v katerih poročajo o 7,79 milijardah dolarjev dobička.
Prijavi napako v članku