Kaj zna najdražji robotski sesalec v Sloveniji?
Z razvojem robotskih sesalnikov se je ustvarila tudi razlika med njimi. Poznamo takšne, ki nam zgolj posesajo tla, pa še to bolj slabo, pa takšne, ki tla posesajo vrhunsko, potem tiste, ki jih tudi pomijejo … Potem pa je tu najdražji robotski sesalnik na trgu – Roborock S7 MaxV Ultra.
Tla ne zgolj pobriše z mokro krpo, temveč jih drgne
Saj ne vemo, kje bi začeli. Gre za robotski sesalnik s samočistilno postajo, kar smo sicer že videli, a ta je primeren tako za suho kot za mokro čiščenje oziroma pomivanje tal. Posodica za prah je prostornine 400 ml, v rezervoar za vodo pa boste lahko nalili 200 ml tekočine. A to je šele začetek.
Samočistilna postaja tega sesalnika je edinstvena, saj ne zgolj samodejno prazni posode za prah, ampak je opremljena s tehnologijo Unique Washing System, ki poskrbi celo za čiščenje krpe za mokro pomivanje. S krpo ta Roborockov fenomen tla ne zgolj pobriše, ampak dejansko pomije, saj jih s tehnologijo VibraRise z zvočnimi vibracijami drgne do 3000-krat na minuto s stalnim visokim pritiskom med celotnim postopkom čiščenja.
Poleg tega pred čiščenjem napolni rezervoar za vodo za mokro čiščenje (kar bo zadostovalo za 300 m2 površine).Tako se bo robotski sesalnik Roborock S7 MaxV Ultra več tednov lahko »sprehajal« po stanovanju in skrbel, da boste imeli vsak dan brezhibno čista tla, vaš vložek v to pa bo, kar se tiče dela z njim, minimalen. Samodejno praznjenje posode za prah na primer zadošča za do 7 tednov brez menjave vrečke.
Navigacija, ki se izogne celo nogavicam na tleh
Da doseže odličen učinek, je zaslužna tudi navigacija z umetno inteligenco Reactive AI 2.0, saj z njeno pomočjo doseže izjemno natančnost in hitrost čiščenja. Brez težav svoje delo opravi tudi v temi in se izogne morebitnim oviram. Združuje 3D skeniranje in strukturirano svetlobo ter novo procesno enoto, ki uporablja algoritme strojnega učenja Roborock.
Morda je ena bolj zanimivih stvari poleg tega, da krpo za pomivanje tal čistilna postaja sama očisti, to, da Roborock S7 MaxV Ultra ne samo natančno prepozna svojo lokacijo in velikost morebitnih ovir, ampak zazna tudi nogavice, igrače ali skodelice in druge predmete, ki se nahajajo na tleh ter se jim spretno umakne, da ga pri čiščenju ne ovirajo. Vsakdo, ki je kdaj imel robotski sesalnik, predvsem, če je ta star že nekaj let, ve, da so ovire na tleh (predvsem vsakodnevna »šara«), za robotske sesalnike največji motilci in se utegnejo vanje celo zaplesti ter zato ustaviti delovanje.
Ko zazna preprogo, dvigne krpo za pomivanje
Kaj pa to? Verjamemo, da so v marsikaterem domu lahko preproge ovira za robotke sesalnike, ki tla tudi pomivajo. A Roborock ima rešitev tudi za to. Ob zaznavi preproge dvigne krpo, zato lahko v enem čiščenju tla pomijete in hkrati posesate preprogo.
Seveda ga lahko upravljate tudi z aplikacijo
Z Roborock S7 MaxV Ultra se vam ne bo zgodilo, da ga boste zjutraj pozabili vključiti in bo zaradi tega popoldne doma vse, kot je bilo, ko ste se odpravili od doma. Seveda lahko nastavite urnike čiščenja, kar je še bolje pa je, da ga lahko upravljate z aplikacijo Roborock, ki jo namestite na svoj mobilni telefon. Preverjena rešitev, ki je uporabna in deluje vrhunsko. V njej so na voljo tudi nasveti za optimizacijo čiščenja in še veliko več. Tako lahko na primer robotski sesalnik najprej očisti spalnico, kopalnice pa se vedno loti zadnje. Med čiščenjem se moč sesanja in intenzivnost samodejno prilagodita, tako da je učinkovitost optimalna.
Ponaša se z največjo sesalno močjo 5100 Pa, kar je precej impresiven podatek, če vemo, da je imel model Roborock S6 sesalno moč 2500 Pa.
Več lahko najdete na spletni strani Enaa.com, kjer lahko opravite tudi nakup.
Več robotskih sesalnikov najdete na tej povezavi.
Prijavi napako v članku