Igrane zvočne pravljice na voljo kjerkoli in kadarkoli
Dežela pravljic staršem omogoča hiter in preprost dostop do igranih zvočnih pravljic kjerkoli in kadarkoli preko vseh elektronskih naprav (računalnik, telefon, tablica) z dostopom do spleta. Trenutno Dežela pravljic šteje skoraj 50 prikupnih, raznovrstnih pravljic s pozitivnim naukom, njen nabor pa se redno širi vsak mesec. Poleg zvočnih pravljic bodo brez doplačila v kratkem na voljo tudi teksti vseh pravljic, za vse starše, ki radi interpretacijo pravljičnih likov vzamejo v svoje roke.
Po Deželi pravljic se uporabniki lahko premikajo s pomočjo zemljevida, ki jih vodi po svetovnih celinah, od Evrope, Afrike do Amerike in naprej. Pravljice lahko iščejo tudi po kategorijah glede na starost otroka, avtorja, zvrst in podobno. Z nakupom pravljice uporabniki pridobijo neomejen dostop do pravljice, tako da si jo lahko predvajajo kadarkoli želijo, kjerkoli in kolikokrat želijo.
Cene pravljic so v pravljični valuti – pravljičnih cekinih. Uporabniki lahko kupijo paket 5-ih, 10-ih ali 20-ih pravljičnih cekinov. Tiste pravljice, ki dobijo svojega pokrovitelja, pa so otrokom in njihovim staršem na voljo brezplačno. Večino stroškov produkcije krije produkcijsko podjetje digiGRAL, ki si tako na svoj edinstven način prizadeva soustvarjati pozitivno in ustvarjalno družbo.
Podjetje digiGRAL, ki je poznano predvsem po ustvarjanju kakovostnih video in interaktivnih vsebin, je februarja letos uspešno zagnalo omenjeni hišni projekt z družbeno odgovorno noto. »Dežela pravljic je eden od odgovorov na situacijo, ki smo jo pri svojem delu zaznali v družbi, in sicer, da se ljudje zaradi poplave informacij vse bolj spreminjamo v pasivne porabnike, zelo malo ali nič pa spodbujamo svojo domišljijo k lastni ustvarjalnosti,« pojasnjuje Gregor Graf, direktor podjetja in idejni oče Dežele pravljic.
V digiGRALu opažajo, da otroci vedno bolj konzumirajo pasivne vsebine, poslušanje zvočnega gradiva pa ugodno vpliva na razvoj otrokove zmožnosti vizualnega predstavljanja. Zaradi pasivnosti jim tudi zmanjkuje energije in domišljije za lastno ustvarjanje. S tem se izgublja posameznikova kreativnost in potencial na eni strani in krepi nezadovoljstvo s samim seboj na drugi. Z Deželo pravljic so tako želeli uporabnikom omogočiti, da tudi sami sodelujejo in prispevajo svoje zgodbe. Zato imajo v načrtu izvajanje rednih natečajev, s katerimi bodo spodbujali pisanje pravljic vseh družinskih članov. »Z Deželo pravljic spodbujamo tudi otroško domišljijo, saj želimo, da otroci verjamejo v nemogoče, da zaupajo, da je mogoče uresničiti svoje sanje in visokoleteče upe, kljub težkim oviram, ki nam včasih pridejo na pot,« poudarja Gregor Graf.
Ob poslušanju pravljic otrok trenira tudi svojo pozornost, kar je še posebej koristno zaradi načina podajanja šolske snovi. Kot pravi tudi psihologinja Lejla Poturović, otroci v varnem zavetju lahko uspešno razrešujejo stiske. Te stiske lahko namesto njih razrešujejo tudi pravljični liki. Otrokom se tako ni treba izpostaviti, vseeno pa se lahko identificirajo in možne rešitve ponotranjijo in se naučijo več možnih strategij reševanja težav.
Prijavi napako v članku