Hibridno delo je prihodnost. Kako ga lahko izboljšate?
Delovna sila je razdvojena. Po koncu pandemije so nekateri komaj čakali, da se vrnejo v pisarne, drugi pa so svoje najboljše delo doslej opravili v domači pisarni in so tam želeli tudi ostati. Na njihovo nesrečo se delo od doma vztrajno zmanjšuje. Raziskovalno podjetje Toluna je opravila analizo 6 ključnih trgov v nekaterih največjih trgih (ZDA, Nemčija, Francija, Japonska …), kjer so ugotovili, da se je v zadnjem letu delo od doma zmanjšalo na vsega 10 %. Hibridno delo pa je z 48 % postala prevladujoča oblika dela.
Hibridnost bo tudi v prihodnosti igrala ključno vlogo na delovnem trgu. Je oblika dela, ki zadovoljuje potrebo vodstva po lažjem nadzoru, boljši varnosti in višji produktivnosti, in potrebo delavcev, ki lahko lažje usklajujejo življenje z delom.
Čeprav je raziskava pokazala, da prevladujejo hibridne pisarne, je hkrati razkrila, da ima samo 15 % pisarn ustrezno avdio-video opremo za sestanke in konferenčne klice. To je prva velika hiba hibridnih podjetij, druga pa je slabša posvojitev konferenčnih sistemov med zaposlenimi. Kar 30 % vprašanih raje uporablja prenosnik namesto namenskih avdio-video sistemov.
Kako lahko rešite zagato neustrezno opremljenih konferenčnih sob in istočasno opolnomočite zaposlene za njihovo rabo?
Jabra ima rešitev
Kaj je bolj pomembno za komunikacijo? Avdio ali video? Objektivno je sestanek nemogoče izpeljati brez avdia. Pri videu pa se vedno sprašujemo, ali bi imeli vklopljeno kamero ali ne. Prevladujoče mnenje med anketiranci je, da uporaba videa pozitivno vpliva na dojemanje sodelavcev in ostalih sodelujočih na sestankih. Poveča se tudi občutek kompetentnosti in omogoči možnost branja telesne govorice, ki ima prav tako velik pomen pri komunikaciji.
Torej, video je prednost, ki bi jo morali izkoristiti, s čimer se strinja tudi Jabra, znano ime na področju konferenčnih rešitev. Njihova serija PanaCast je bila skrbno načrtovana za brezhibno povezavo med zaposlenimi v pisarni in zunanjimi sodelavci ter partnerji.
Največ sestankov se zgodi v manjših ali srednje velikih konferenčnih sobah, ki jih od kota do kota lahko pokrijete z jasno 180-stopinjsko sliko in prodornim zvokom z Jabra sistemom PanaCast 50. Zanesete se lahko tudi na inteligentne funkcije, kot sta virtualni direktor in inteligent sistem povečave, za brezhibno sodelovanje.
PanaCast je serija, kjer boste zlahka našli video rešitev za svoje unikatne potrebe. PanaCast 20 bo konferenčno sobo prikazala v dinamični 4K ločljivosti in s funkcijo slika v sliki omogočila bolj osebno komunikacijo. PanaCast 50 Video Bar pa je sistem, ki si je prislužil več nagrad za dvig komunikacije v Android poslovnih okoljih.
Čeprav so si med seboj različni, ima PanaCast serija nekaj skupnih imenovalcev: poenostavljena namestitev in raba, visoka varnost, jasna slika in občutek vključenosti vseh sodelujočih.
Vas sogovorci dobro slišijo?
Jabra Evolve2 je nova generacija brezžičnih in žičnih slušalk z odličnim odpravljanjem okoliškega hrupa, neprimerljivo jasnostjo zvoka in udobjem, ki ga zaposleni potrebujejo pri daljši rabi. Jabra Evolve2 65 Flex so brezžične slušalke, ki vam omogočajo, da ste mobilni. Hibridna tehnologija odpravljanje hrupa bo okoli vas ustvarila mehurček in omogočila, da se v celoti posvetite klicu. Po koncu klica pa jih lahko enostavno zložite v kompaktno obliko in shranite za kasnejšo rabo.
Jabra Evolve2 so odlična rešitev za poslovno komunikacijo doma ali v pisarni za prenosnikom. Za izmenjavo idej in mnenj v skupini pa boste potrebovali Jabra Speak2. To so napredni zvočniki z zvokom širokega razpona in naprednimi mikrofoni, ki preprečujejo, da bi hrupi iz okolja vplivali na čistost zvoka. So tudi prenosljivi, zato vas lahko spremljajo tudi na sestankih izven pisarne, kot na primer v bližnji kavarni ali pa sejni sobi partnerskega podjetja.
Če ste pred tem spadali v 15 %, ki še niso primerno opremili zaposlene in konferenčne sisteme, lahko z Jabro zapustite to nelaskavo skupino in 100-% izkoristite potencial hibridnega dela. Več o rešitvah Jabra na www.also.com. (P.R.)
Prijavi napako v članku