Google Apps ali Microsoft Office 365?
Na področju spletnih pisarniških paketov kraljujeta Google in Microsoft. Oba namreč ponujata bogato paleto programskih rešitev za osebno rabo in poslovanje. Med njimi najdemo elektronsko pošto, koledar, imenik, urejevalnik besedi, urejevalnik preglednic in še bi lahko naštevali. Ker se spletna pisarniška paketa Google in Microsoft v marsičem prekrivata, so raziskovalci univerze Berkeley opravili manjšo raziskavo, kateri spletni pisarniški paket je najbolj primeren za njih oziroma visokošolski sistem. K raziskavi jih je dejansko spodbudila nezanesljivost delovanja programskih oprem CalMail in CalAgenda.
Skupna raziskovalcev je priznala, da sta si spletna pisarniška paketa Google Apps in Microsoft Office 365 relativno zelo izenačena na področju elektronske pošte in koledarja, zasebnosti in pogodbenih pogojev. Google Apps prednjači predvsem na področju hitrosti migracije podatkov (do 10 tednov), vrhunski tehnični podpori, odlični integraciji z obstoječo infrastrukturo in seznanjenosti uporabnikov s storitvami. Konkurenčni spletni pisarniški paket pa izstopa pri uporabnosti koledarja, varovanju podatkov in lokaciji podatkov. Kljub izjemni izenačenosti, se je univerza Berkeley na koncu odločila za Google Apps.
Prednosti in slabosti spletnih pisarniških paketov Google Apps in Microsoft Office 365 so raziskovalci iz univerze Berkeley povzeli v preglednici, ki je na voljo na spletnem naslovu http://goo.gl/5KFp7. Številne univerze in druge organizacije so raziskovalcem že izrazile hvaležnost za opravljeno delo, saj jim bo ta precej olajšala odločitev, katerega ponudnika spletnega pisarniškega paketa izbrati. Katerega torej izbrati? Če pri poslovanju ne boste uporabljali osebnih podatkov in podatkov zaupne narave, potem vam bo po vsej verjetnosti najbolj pisan na kožo spletni pisarniški paket Google Apps, v nasprotnem primeru pa Microsoft Office 365.
Prijavi napako v članku