Deset najboljših brezplačnih protivirusnih programov za Android
Večina uporabnikov pametnih mobilnih telefonov Android je prepričanih, da so ti povsem imuni na škodljive programske kode. Žal temu ni tako, saj so te uporabnikom naprav Android doslej povzročile kar precej preglavic. Ker strokovnjaki za informacijsko varnost za naslednje leto napovedujejo porast števila škodljivih programskih kod za mobilni operacijski sistem Android, se splača na mobilno napravo čim prej namestiti protivirusno zaščito. Izbira brezplačnih zaščitnih programov je na portalu Android Market več kot pestra.
10. SmrtGuard Mobile Security
Zaščitna programska oprema SmrtGuard Mobile Security (http://goo.gl/GmtYo) je kot nalašč za zaščito pred škodljivo programsko kodo v realnem času. Čas samodejne posodabitve programa lahko nastavimo sami. Poleg tega lahko SmrtGuard Mobile Security uporabljamo še za blokiranje neželenih klicev in kratkih sporočil SMS.
9. AegisLab Antivirus
Program AegisLab Antivirus (http://goo.gl/0d4xF) prav tako ni od muh, saj ponuja polno zaščito mobilne naprave Android. Z njim lahko pregledujemo programsko opremo, če je ta okužena s trojanskimi konji, vohunsko programsko opremo, virusi, škodljivo programsko kodo in podobno. S protivirusnim programom AegisLab Antivirus lahko pregledamo tudi pomnilniško kartico in vnaprej nastavimo čas zagona programa.
8. Quick Heal Mobile Security
Quick Heal Mobile Security (http://goo.gl/x6qJB) varuje uporabnike mobilnih naprav Android pred škodljivo programsko kodo in krajo identitet. Poleg tega ga lahko uporabimo še za filtriranje klicev, blokiranje kratkih sporočil SMS ter kot zaščito pred masovnim pošiljanjem neželenimi kratkimi sporočili SMS.
7 . NetQin Security& Anti-virus
Zaščitna programska oprema NetQin Security& Anti-virus (http://goo.gl/PrNFc) je certificirana s strani organizacije West Coast Labs. To pomeni, da svoje delo opravlja več kot odlično. Program NetQin Security& Anti-virus lahko uporabljamo tako za zaščito pred škodljivimi programskimi kodami kot za pregledovanje datotek, ki jih prenašamo iz svetovnega spleta in izdelavo varnostnih kopij podatkov.
6. MYAndroid Protection
Program MYAndroid Protection (http://goo.gl/EfqA5) ponuja celovito zaščito mobilnih naprav Android. Ta nas bo obvaroval tako pred škodljivo programsko opremo kot krajo identitet. Na voljo ima še funkcionalnost za pregledovanje datotek v realnem času. Pri tem pa porabi zelo malo sistemskih virov.
5. AVG Mobilation
Zaščitna programska oprema AVG Mobilation (http://goo.gl/4Pxzq) ponuja osnovno zaščito pred škodljivim programjem. Program prepozna še neustrezne sistemske nastavitve mobilnih naprav in ponuja nasvete, kako jih odpraviti. Ta poleg programov pregleduje tudi večpredstavnostne vsebine.
4. Fastscan free Anti-Virus
Program Fastscan free Anti-Virus (http://goo.gl/LgVLD) je eden izmed najhitrejših zaščitnih programov za pregledovanje datotek v realnem času. To nalogo dobro opravlja tako med prenosom datotek kot namestitvijo programov na mobilno napravo Android.
3. Dr.Web Anti-virus Light
Dr.Web Anti-virus (http://goo.gl/Ru6WQ) porablja edinstven algoritem za zaznavo škodljivega programja. Ta ima celo možnost, da okuženo datoteko odložimo v karanteno. Program Dr.Web Anti-virus se je za nameček v praksi izkazal kot zelo učinkovit in preprost za uporabo.
2. Zoner AntiVirus Free
Program Zoner AntiVirus Free (http://goo.gl/TMu1S) je pisan na kožo tistim uporabnikom mobilnih naprav Android, ki so stalno povezani z mobilnim internetom. Ta namreč poleg odlične protivirusne zaščite ponuja še zaščito pred krajo identitete in zaščito že nameščenih programov.
1. G Data MobileSecurity
Z zaščitnim programom G Data MobileSecurity (http://goo.gl/JJcCj) lahko učinkovito zaščitimo mobilno napravo Android pred škodljivo programsko kodo. Med dodatnimi funkcionalnostmi najdemo še pregledovanje naprave na zahtevo, zaščita v realnem času in periodično pregledovanje datotek.
Prijavi napako v članku