Delitev namizja v videokonferenci ISL Groop sedaj še boljše
Visokotehnološko podjetje XLAB, ki razvija programske rešitve za podporo in delo na daljavo, je izdalo novo različico orodja za spletne sestanke in seminarje ISL Groop 2.3. Ta omogoča izboljšano in hitrejšo delitev dinamične vsebine ter enostavno skupinsko delo udeležencev videokonference. Brezplačno jo lahko preizkusite na spletni strani ISL Online.
Če se je v zadnji posodobitvi XLAB posvetil predvsem izpopolnitvi prenosa zvoka, so tokrat svojo pozornost namenili izboljšavi še ene funkcije, ki je ključna za uporabnike videokonference, in sicer delitvi celotnega namizja ali izbrane aplikacije z vsemi udeleženci sestanka ISL Groop. To so izboljšali tako tehnično kot z vidika uporabniške izkušnje z namenom, da bi postala priljubljen način deljenja vsebine, saj uporabniku omogoča prikazovanje žive vsebine v realnem času (na voljo sta še uvoz PowerPoint predstavitve in posnetek namizja, kjer gre za statično vsebino). »Največkrat uporabniki spletnih sestankov delijo določeno aplikacijo, zato je izbira te v novi različici poenostavljena. Program sam zazna odprto aplikacijo, jo označi in predlaga za delitev,« je razložila XLAB-ova ekipa, ki razvija ISL Groop.
Delitev namizja s številnimi udeleženci v webinarju
Novo tehnologijo je med prvimi preizkusila ekipa Računalniških novic, ki je s pomočjo programske opreme ISL Groop 2.3 pred kratkim izvedla svoj prvi webinar (spletni seminar). Preko enostavne spletne prijave se ga je udeležilo več kot 100 spletnih obiskovalcev, ki so brez težav spremljali oddaljeno namizje predavatelja in poslušali njegovo devetdeset minutno predavanje. »Webinar je potekal gladko, od načrtovanja, prijav, izvedbe do samega poteka. Odziv udeležencev je bil odličen, prejeli smo skoraj same pozitivne ocene, zato bomo z webinarji nadaljevali tudi v prihodnje, najverjetneje že avgusta,« je povedal Mitja Pritržnik z Računalniških novic.
Tudi v omrežjih s slabšo pretočnostjo
Najnovejša različica ISL Groop je tehnično primerna tudi za uporabo v omrežjih s slabšo pretočnostjo. Uporabljen je nov mehanizem za zagotavljanje kvalitete in ugotavljanje pretočnosti v omrežju, ki omogoča, da program samodejno ugotovi, kako hitro povezavo ima posamezen uporabnik in glede na to prilagodi prenos slike in zvoka, pri čemer ima slednji prednost.
S to različico XLAB zaključuje razvoj druge generacije programskega orodja ISL Groop, kjer so želeli izpiliti tehnično delovanje spletnih sestankov. V tretji generaciji bo v ospredju optimizacija uporabniškega vmesnika in celotne uporabniške izkušnje.
Videokonferenco ISL Groop 2.3. lahko brezplačno preizkusite na spletni strani ISL Online, kjer je na voljo tudi popolna dokumentacija o izdaji.
Prijavi napako v članku