#CondomEmoji za ozaveščanje o varni spolnosti
Kampanja #CondomEmoji je pritegnila pozornost in spodbudila osupljivo reakcijo po celem svetu, saj so se nanjo odzvali podporniki iz več kot 140 držav. Do danes ima promocijski video posnetek 16.000.000 ogledov po vsem svetu in kampanjo so všečkali, delili ali objavili uporabniki socialnih omrežij več kot 700.000 krat, kar pomeni da je vsake 3 sekunde, od pričetka kampanje (18. novembra), nekdo pokazal podporo.
Kampanja #CondomEmoji ni prejela velikega odziva le na socialnih omrežjih, temveč tudi obširno medijsko podporo od vplivnih publikacij v več kot 50 državah in dosegla več kot milijardo ljudi po celem svetu. Na spletni strani Independent.co.uk so o #CondomEmoji iniciativi zapisali: ”To je pametna marketinška kampanja, za katero stoji občudovanja vreden cilj.” Pri India Today so komentirali: ”Brand kondomov si najbolj od vsega prizadeva, da bi se ljudje v svoji koži počutili udobno in da bi se lahko o spolnosti – varni spolnosti- neomejeno pogovarjali.”
Volker Sydow, globalni direktor Durexa je o neverjetnem odzivu na kampanjo dejal: ”Podpora, ki smo jo prejeli za idejo emojija za varno spolnost je bila izjemno velika in poudarja izstopajočo potrebo za orodje s katerim se lahko mladi identificirajo in s katerim se lahko sproščeno pogovarjajo o varni spolnosti.” Dodal je še: ”Nivo sodelovanja in podpore kampanji po celem svetu je resnično osupljiv. Kampanja je v mladostnikih po celem svetu vzbudila močen odziv in upamo, da bo Unicode podprl našo željo po uradnem emojiju za varno spolnost, ki bo omogočil, da bo varnost pri spolnosti postala del mladostniških pogovorov o spolnosti.”
Kampanjo je spodbudila raziskava, ki jo je 18. novembra objavilo podjetje Durex in je pokazala, da se 84% mladostnikov starih od 18-25 let počuti bolj udobno, če se o seksu pogovarjajo z uporabo emojijev*. Zaskrbljujoče dejstvo je bilo, da je 56% sodelujočih trdilo, da se z varnostjo pri spolnosti ne obremenjujejo in kar tretjina jih je dejala, da jim za varnost pri spolnosti ni mar**. Durex je predložil uradno vlogo podjetju Unicode – organizaciji, ki odloča o tem, kateri emojiji se standardno pojavijo na vseh pametnih telefonih – in tako na izjemno družbeno koristen način obeležil svetovni dan AIDS-a 1. decembra 2015. Ali bo predlog Durexa sprejet bo znano v začetku leta 2016.
Prijavi napako v članku