CISCO CIUS: Tablični računalnik, ki podpira vaše poslovanje
Cisco je danes na slovenskem trgu predstavil Cisco Cius. Cisco Cius je prvi tovrstni poslovni tablični računalnik, kateri združuje vse Ciscove collaboration in komunikacijske aplikacije, in je namenjen poslovnim ljudem, ki si popolno mobilnost želijo imeti povsod, vedno in brez omejitev.
Cisco Cius je lahka, ultra prenosna naprava, ki dodatno povečuje produktivnost Ciscovih aplikacij za sodelovanje na izjemno varni mobilni platformi. Poleg interoperabilnosti s sistemom popolne navzočnosti na daljavo, Cisco Cius ponuja tekoče predvajanje HD videa in videa v realnem času, konferenco med več uporabniki, elektronsko pošto, sporočanje, brskanje in možnost izdelave, urejanja in delitev vsebin, ki so shranjene lokalno ali centralno v oblaku.
Da bi zagotovil delovanje naprave Cius s polno zmogljivostjo in omogočil podporo za svoje uporabnike, je Cisco predstavil AppHQ – aplikacijski ekosistem, ki omogoča nove načine ustvarjanja, upravljanja in hitrega uvajanja aplikacij za tablične računalnike v podjetju. AppHQ ponuja razvijalcem orodja in vire za ustvarjanje, preizkušanje in trženje aplikacij za tablični računalnik Cisco Cius, upraviteljem IT pa omogoča nadzor aplikacijami, ki se v napravah lahko uporabijo. Poleg tega lahko podjetja ustvarjajo tudi zasebne prodajalne aplikacije po meri za svoje organizacije, v katerih lahko zaposleni najdejo, objavijo in pridobijo aplikacije, ki dopolnjujejo njihova poslovna okolja.
„Mobilnost postaja ključni del našega poslovanja, tehnologija pa več ne predstavlja omejitve, temveč dodatno spodbudo našemu poslovanju.” – je dejal g. Anton Petrič, generalni direktor Cisca Slovenija. „Cisco Cius združuje vse tisto, za kar menimo, da je pomembno za poslovno mobilnost, pri čemer je posebna pozornost namenjena varnosti, videu, sodelovanju in virtualizaciji.“
Cisco Cius temelji na operacijskem sistemu Android ter predstavlja odprto platformo za komunikacijo in sodelovanje, njegov faktor oblike in aplikacije pa so oblikovani tako, da na varnejši način povežejo zaposlene, ki so na poti, s pravimi ljudmi v realnem času, ter da tem delavcem omogočijo dostop do vseh potrebnih vsebin, ki se nahajajo kjerkoli v omrežju, in njihovo delitev z drugimi uporabniki.
Mobilnost je bistvena
Po rezultatih mednarodne ankete, ki jo je Cisco izvedel v letu 2010, 60 odstotkov anketirancev meni, da jim ni potrebno biti v pisarni, da bi bili produktivni. Z nastopom internet generacije na trgu dela je vloga mobilnosti postala še bolj ključna. V nedavno objavljenem Ciscovem Poročilu o medsebojno povezanih tehnologijah v svetu (Cisco Connected World Technology Report) je ugotovljeno, da dve tretjini študentov (66 %) in več kot polovica mladih uslužbencev kot „najpomembnejšo tehnologijo v svojem življenju“ navaja eno izmed prenosnih naprav (prenosni računalnik, pametni telefon, tablični računalnik).
Podatki, s katerimi razpolaga Forrester Research, potrjujejo pomembnost mobilnosti: oni ocenjujejo, da bo mobilnost v tej ali oni obliki, do leta 2012, prisotna pri 73 % zaposlenih. Po podatkih Deloitte, bodo podjetja v tem letu kupila za 25 % več tabličnih računalnikov, ta odstotek pa se bo v letu 2012 bistveno povečal. Istočasno, Forrester Research ocenjuje da se približno polovica vseh naprav, ki so jih kupili uporabniki, uporablja za delo, medtem ko 46 % organizacij podpira uporabo osebnih prenosnih naprav. Prav zaradi tega je IT varnost postavljena v središče pozornosti.
Prijavi napako v članku