Življenjski slog
20.10.2023 13:00
Posodobljeno 1 leto nazaj.

Deli z drugimi:

Share

Cena zlata. Obetajo se novi rekordi. Nakup zlata in srebra ugodneje. Dobite lahko do 1/3 več. Brezplačen webinar za naše bralce.

Cena zlata strmo raste. Zaradi neugodnih gospodarskih, finančnih in varnostnih razlogov analitiki napovedujejo novo rast, celo doseganje novih rekordov. Kako bi lahko kupili zlato in srebro bolj ugodno? S tem znanjem lahko veliko privarčujete. Zato je pametno izkoristiti brezplačne informacije.
Cena zlata je na poti do rekordov. Še več potenciala ima cena srebra. Martin Korošec. Foto
Cena zlata je na poti do rekordov. Še več potenciala ima cena srebra. Martin Korošec. Foto

Martin Korošec je avtor prve knjige o skrivnostih varčevanja v zlatu in srebru. Nova knjiga Zlata vredna tako odkriva svet ozadij in velikanskih manipulacij. Zaradi izjemnih dogajanj v svetu smo se dogovorili za brezplačen webinar za naše bralce. Dobili boste informacije kako lahko zlato in srebro kupite ugodneje. Stroške lahko znižate tako močno, da lahko dobite celo za 1 / 3 plemenitih kovin več.

Udeležba na webinarju Zlata vredna se vam torej splača v zlatu. Zato izkoristite to zlato priložnost.

Za zaenkrat še brezplačno prijavo KLIKNITE TUKAJ.

Cena zlata in ZLATA VREDNE informacije iz praktičnega webinarja:

  1. Odkrijte skrivnosti nakupa plemenitih kovin: Namesto da bi nasedli visokim cenam in provizijam, vas bomo naučili, kako pridobiti fizično naložbeno zlato in srebro po dostopnejših cenah.
  2. Zlato Okno: Vaša priložnost za prihranek do -20 %: Poglobili se bomo v koncept “Zlatega Okna” in razložili, kako vam lahko prinese celo do 20 % prihranka pri nakupu plemenitih kovin.
  3. Manj provizij, več plemenitih kovin: Odkrili bomo strategije, kako zmanjšati provizije posrednikov, s čimer boste za isto plačilo prejeli kar 1 / 3 več plemenitih kovin.
  4. Izognite se izgubam zaradi provizij: Razkrili vam bomo, kako se izogniti provizijam pri odkupu plemenitih kovin, ki lahko znašajo tudi do 33%.
  5. Davek ni ovira: +22% več srebra brez DDV-ja: Predstavili vam bomo davčne ugodnosti, ki omogočajo nakup fizičnega naložbenega srebra brez plačila DDV-ja, kar vam prinese kar 22% več srebra.
  6. Zlato kot dolgoročna naložba: Pokazali vam bomo, zakaj je vlaganje v zlato bolj donosno kot hranjenje denarja na banki, s primerjavo med gotovino, depoziti, skladi in zlatom.

Vse te dragocene informacije bodo na voljo brezplačno in brez obveznosti. Zlato in srebro sta na poti k rekordnim vrednostim, in zdaj je pravi čas, da izveste, kako lahko izkoristite te edinstvene priložnosti. Izkoristite to zlata vredno priložnost, da dobite informacije, s katerimi lahko veliko prihranit.

Za brezplačno prijavo na ekskluzivni webinar Zlata vredna KLIKNITE TUKAJ.  

Zlato. Nova knjiga. Martin Korošec v novi knjigi Zlata vredna razkriva skrivnosti naložbenega zlata in srebra. Foto.

ZLATA VREDNA. Prva knjiga o skrivnostih naložbenega zlata in srebra v Sloveniji. Novo.

Martin Korošec razkriva izjemne manipulacije, skrite stroške, provizije in izjemen potencial zlata in srebra. Zato poudarja:  preden kupite en sam gram zlata, morate poznati te ZLATA vredne informacije

Kako lahko bistveno ceneje kupite fizično naložbeno zlato in srebro?

Za svoje prihranke lahko s pravim znanjem dobite tudi do 1/3 več plemenitih kovin!

Razkrivamo kako lahko znižate provizije prodajalcev. Najvišja kakovost. 999/1000. Good delivery.

Poseben način kako ne plačate nobenega davka in legalno obdržite vse dobičke.

Več o novi knjigi, ki je za vašo prihodnost lahko dobesedno zlata vredna, izveste TUKAJ.

Zlato graf odkriva močan trend rasti

Zlato graf odkriva močan trend rasti. Graf srebro pokaže še večji potencial. Martin Korošec

Pogled na graf rasti cene zlata skozi zadnja leta

Zlato, ta dragocena kovina, že stoletja privablja pozornost vlagateljev in analitikov. V zadnjih nekaj letih smo bili priča nihanjem cene zlata, vendar je bil glavni trend jasno usmerjen navzgor. Oglejmo si, kaj nam pove pogled na graf rasti cene zlata od leta 2017 do 2022.

Cena zlata raste kot odziv na globalne dogodke

Cena zlata je zelo občutljiva na svetovne dogodke in ekonomske razmere. V letih 2017 in 2018 smo bili priča relativni stabilnosti cene zlata, saj so bili svetovni finančni trgi relativno mirni. Vendar pa se je situacija spremenila v letu 2019, ko so se pojavili številni globalni izzivi, vključno z trgovinskim sporom med ZDA in Kitajsko ter negotovostjo glede brexita.

Največji premik v ceni zlata smo opazili leta 2020. Pandemija COVID-19 je povzročila veliko gospodarsko nestabilnost in negotovost, zaradi česar je cena zlata poskočila. Vlagatelji so se obrnili k zlatu kot varni pristanek, kar je povzročilo hitro rast cene. V avgustu 2020 je cena zlata dosegla rekordno visoko vrednost, ki je presegla 2.000 dolarjev na unčo. Kljub rekordnim vrednostim v letu 2020, se je cena zlata od takrat nekoliko umirila in dosegla nižje ravni. Vendar pa je treba opozoriti, da so nihanja cene zlata povsem običajna in se pojavljajo iz različnih razlogov. Nekateri dejavniki, kot so spremembe v gospodarskih razmerah, monetarna politika centralnih bank in geopolitične napetosti, lahko močno vplivajo na ceno zlata.

Dolgoročni trend rasti cene zlata

Kljub nihanjem cene zlata v kratkoročnem obdobju, pa je ključno razumeti dolgoročni trend. Če pogledamo na graf rasti cene zlata od leta 2017 do 2022, vidimo, da se cena zlata kljub nihanjem vztrajno dviguje. To pomeni, da je zlato ohranilo svojo vlogo kot zanesljivo sredstvo za ohranjanje vrednosti.

Konec leta 2021 in začetek leta 2022 sta prinesla ponovno rast cene zlata. Cena zlata je dosegla nivoje, ki so presegli zgodovinski rekord iz leta 2011, ko je cena prvič presegla 1.900 dolarjev na unčo. To kaže na to, da je zlato še vedno privlačna naložba za vlagatelje, ki iščejo varno zatočišče pred ekonomsko nestabilnostjo.

Cena zlata je v pozitivnem trendu rasti

Graf rasti cene zlata od leta 2017 do 2022 nam jasno pove, da je cena zlata kljub nihanjem v močnem trendu rasti. Nihaji bodo vedno prisotni, vendar je dolgoročna zgodba cene zlata še vedno zelo pozitivna. Zlato ostaja pomembno sredstvo za ohranjanje vrednosti in lahko igra ključno vlogo v portfelju vlagateljev, ki iščejo stabilnost in zaščito pred gospodarskimi turbulencami.

Zlato cena

… je odvisna od številnih dejavnikov. Zlato je vedno bilo simbol bogastva in moči, in ni presenetljivo, da obstajajo posamezniki, podjetja in celo države, ki so nakopičile impresivne količine tega plemenitega kovinskega zaklada. Raziskovali bomo največje bogataše, ki so zlato postavili v središče svojega bogastva, vključno s centralnimi bankami, podjetji in posamezniki, ki kraljujejo na področju zlata. Medtem ko je natančno število zlata v njihovi lasti pogosto skrbno varovana skrivnost, se lahko z nekaterimi informacijami presenetimo.

Centralne banke: Centralne banke so pogosto največji imetniki zlata na svetu. Na primer, ZDA hranijo približno 8.133 ton zlata, kar predstavlja ogromno vrednost. Druga velika imetnika sta Nemčija, ki hrani približno 3.363 ton zlata, in Mednarodni denarni sklad (IMF), ki ima v lasti približno 2.814 ton tega plemenitega kovinskega zaklada.

Podjetja: Med podjetji, ki so nakopičila velike zaloge zlata, izstopajo rudarski velikani, kot sta Barrick Gold in Newmont Mining. Barrick Gold ima v svoji lasti približno 1.286 ton zlata, medtem ko Newmont Mining hrani približno 1.510 ton tega dragocenega kovinskega zaklada.

Posamezniki: Ko pa govorimo o posameznikih, so številni skrivnostni milijarderji zlato vključili v svojo naložbeno strategijo. Na primer, John Paulson, ki je zaslovel z uspešnim stavo proti nepremičninskemu trgu leta 2007, je vložil v zlato in ima v lasti več sto tisoč unč tega plemenitega kovinskega zaklada.

Poleg teh klasičnih igralcev na trgu zlata ne smemo prezreti vlog angleške kraljeve družine. Ta prestižna družina ima v svoji lasti impresivne količine zlata, čeprav natančna številka ostaja skrivnost. Govori se celo o 3 – 7.000 tonah zlata! Zlato kraljevske družine se je kopičilo skozi stoletja in je del njenega bogatega dediščine.

Zlato cena skozi leta ohranja kupno moč. Zato je zlato prva izbira super bogatih. (vir fotografije: www.businessinsider.com)

Šejki in sultani iz Zaliva so še ena skupina, ki vlagajo v zlato z velikim entuziazmom. Emir male puščavske državice Katar je menda pokupil kar 1.000 ton zlata. S svojimi ogromnimi naftnimi bogastvi imajo na voljo sredstva za nakup impresivnih količin tega plemenitega kovinskega zaklada. Nekateri med njimi so celo preoblikovali svoje države v pomembne igralce na trgu zlata.

Pomembno je opozoriti, da so informacije o lastništvu zlata v teh primerih pogosto zavite v skrivnost in se redko delijo z javnostjo. Varnostni ukrepi in zasebnost so za te bogataše ključnega pomena, saj se želijo izogniti neželeni pozornosti in morebitnim tveganjem.

Nenazadnje, v svetu zlata obstajajo tudi zbiratelji, ki so svoje strasti spremenili v resnično bogastvo. Mnogi zbirajo redke kovance, zgodovinske zlate palice in dragocene nakitne izdelke. Njihove zbirke so pogosto vredne milijone, in ti posamezniki so postali pravi poznavalci in vlagatelji v to dragoceno kovino.

V zaključku, zlato ostaja privlačna naložba za različne igralce na svetovnem trgu, vključno z državami, podjetji in posamezniki. Čeprav so podrobnosti njihovega lastništva skrivnostne, je jasno, da je zlato še vedno zelo cenjeno za svojo zgodovinsko vrednost in kot zanesljiva naložba v časih gospodarske negotovosti.

Vrednost zlata …

… izhaja iz njegove redkosti in velikih stroškov povezanih z njegovim pridobivanjem.

Najprej je potrebno izpostaviti, da je zlato eden najtežjih naravnih elementov. Kot tak pa ni nastal v procesih na našem planetu Zemlja. Zlato je lahko celo starejše od planeta samega. Za oblikovanje kemične strukture zlata so namreč potrebne tako velike sile, da nastane le ob velikanskih eksploziji zvezd iz reda supernov. Ob nepredstavljivem pritisku in vročini se tvori zlato, ki pa zaradi ogromnih sil poleti po vesolju. Pred milijardami let je tako takšna zlata nevihta dosegla Zemljo, ki je bila še kepa vročih plinov in raztaljenih kamnin. Zaradi svoje teže je večina zlata potonila globoko v zemeljske plasti, kjer zlata verjetno ne bomo mogli nikoli doseči.

Le mali odstotek zlata je možno doseči preko izpiranja rek in rudarjenjem. Zlato je prva kovina, ki so jo ljudje pričeli rudariti. Pravzaprav bi se morala prva kovinska doba imenovati zlata in ne bakrena doba. Istočasno so ljudje pričeli rudariti in obdelovati tudi srebro. Posledica več kot 10.000 izpiranja rek in rudarjenja je, da zdaj najdemo nahajališča zlata le globoko v zemeljski skorji. Rudniki, ki gredo v globino 3 ali 4 kilometrov so za običajne ljudi kot pekel. Nevzdržna vročina, strupeni in eksplozivni plini, nizki rovi, ki lomijo hrbte rudarjev, večna tema, zadušljiv zrak so le del izjemno nevarnih pogojev v katerih se pridobiva zlato. A nagrada za rudarje niso kepe zlata kot v filmih. Niti ne zrna. Zlata je tako malo, da se rudari kamnina v kateri je v prahu prisotno zlato. Tono te kamnine je potrebno najprej z vrtalnimi orodji ločiti od žive skale. Nato razbiti s težkimi kladivi na manjše kose skal. Jih z vozički pretovoriti do rudniških vlakov z vagoni in mukoma spraviti do površja. Nato je potrebno zlatonosne skale v predelovalnih obratih rudnikov zlata zdrobiti v prah. In s kemičnimi procesi, mnogo izpiranja in fizikalnimi metodami ločiti skalo, druge kovine in nečistoče od zlata. Tona skalovja da le nekaj gramov zlata. Zato ima zlato svojo ceno. Visoko ceno zahtevajo visoki stroški pridobivanja zlata.

Vrednost zlata je pogojena z velikimi stroški pri pridobivanju zlata v rudnikih. | Foto.

Ker ko luč sonca ugleda zlato v prahu ali zrnih se zgodba zlata šele prične. Potrebno je veliko varovanih skladišč, vojaško varovanih armiranih prevozov, nadaljnje obdelave in predelave preden je zlato pripravljeno v obliki zlatih palic ali ingotov. Od tukaj se delček zlata, okrog 5% uporabi za različne namene v industriji. Zaradi visoke cene si ga lahko privoščijo le podjetja z najbolj napredno in drago tehnologijo. Tako zlato najdemo v najdražjih elektronskih komponentah in industriji poletov v vesolje. Na nek način se zlato tako vrača domov.

Velika večina, okrog 95% zlata se ohrani za vedno v obliki naložbenih zlatih palic različnih tež, v obliki različnih zlatnikov in seveda tudi v obliki nakita. 

Zlato je izjemno redko. Če bi lahko zbrali vse zlato, ki je bilo pridobljeno iz rek in preko rudarjenja v zadnjih 10.000 letih, bi lahko vse zlato spravili v kocko z robom 21,7 metra. To je malo večja hiša.

V kolikor bi to količino delili s številom ljudi na svetu, bi na osebo prišlo le okrog 23 gramov.

Če pa upoštevamo le zlato v privatni lasti običajnih ljudi pa je številka še manjša. Okrog 3 do 4 grame.

Na podlagi vpogleda v ozadje zlata razumemo zakaj analitiki predvidevajo še višje cene zlata v prihodnosti.

Kako bi lahko kupili zlato in srebro ugodneje?

Na tak način bi lahko veliko privarčevali. Oziroma bi se vam premoženje lahko z varčevanjem v zlatu (in srebru) lepo povečalo. Da dobite te brezplačne informacije se prijavite na brezplačen webinar ZLATA VREDNA za naše bralce.

Za brezplačno prijavo kliknite TUKAJ.

Cene zlata so močno orodje za ohranjanje kupne moči vaših prihrankov

Predstavljajte si, da najdete skrinjo, polno zlata in srebra. V trenu bi pomislili: to je zaklad. To je veliko vredno. Kakšna sreča.

Kaj pa bi pomislili v primeru, da bi našli skrinjo polno starega denarja? Recimo milijon dolarjev izpred sto let? Mogoče bi mislili, da ste našli milijon. A dolar je v sto letih izgubil 99% kupne moči.

V tem času pa je vrednost zlata (in srebra) močno zrasla. Zato zlato in srebro imenujemo tudi naravni denar. Ker izhaja iz narave. In ne iz tiskarskega stroja centralnih bank, kjer lahko papirni denar tiskajo po mili voljo, dokler inflacija vsega ne uniči.

Zlato in srebro sta v naši zgodovini vedno igrala ključno vlogo zaščite in rasti premoženja.  Vse iz preprostega razloga: zlata in srebra je na svetu malo. Zelo malo. 

V velikih medijih ne boste našli poročil, ki potrjujejo, da je zalog zlata in srebra v znanih rudnikih le še za okrog 15 – 20 let! Če razmišljate malo vnaprej, če razmišljate o zaščiti svojega premoženja v času pokojnine, vam ta podatek pove ogromno. 

Je večja priložnost trenutno v zlatu ali v srebru?

Zakaj je srebro trenutno 80-krat cenejše od zlata in kakšne priložnosti to prinaša? Česa pa je v resnici manj – zlata ali srebra? In kako se bo to odražalo na cenah v prihodnosti?

Cena zlata in cena srebra sta medsebojno povezani. Ključno vprašanje je, katero je bolj podcenjeno? | Foto.

Zlata davčna oaza

Kako kupiti zlato in srebro, da ne boste plačali nobenega davka, niti DDV-ja? 

Vse to bo tematika ekskluzivnega webinarja Zlata vredna.

Na webinarju vam bomo razkrili tudi kako lahko povečujete količino zlata in srebra brez dodatnega plačila.

Udeležite se ga brezplačno. Prijavite se zdaj TUKAJ.  


* Vsebina članka ni predmet finančnega svetovanja. Omemba posamičnih investicijskih inštrumentov, kripto valut, delnic, skladov, plemenitih kovin, je lahko vključena le zaradi opisa ideje ali izobraževalnih namenov. Martin Korošec ne priporoča posamičnih finančnih inštrumentov in ni finančni svetovalec, borzni posrednik ali registrirani investicijski svetovalec. Vsem bralcem priporoča, da se, preden sprejmete odločitve o investiranju, o tem predhodno posvetujete s svetovalcem z ustrezno licenco.


Prijavi napako v članku
Vas zanima več iz te teme?
finance


Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

NJORKA d.o.o.

Tovarniška cesta 4c, 5270 Ajdovščina, Tel: 05 901 21 22
Podjetja se srečujejo z vse več podatki, za njihovo učinkovito obravnavo pa potrebujejo številne programe in aplikacije, kar sčasoma vodi v administracijsko zmešnjavo in posledično ... Več

OBLIKOVANJE.COM

Slovenska ulica 25, 9000 Murska Sobota, Tel: 02 522 14 21
Podjetje Oblikovanje.com je v slovenskem računalniškem prostoru prisotno že od samega začetka. Z več kot 20 leti izkušenj ter s strategijo kakovostnega poslovanja in storitev ... Več

STUDIO DTS

Avčinova ulica 13, 1000 Ljubljana, Tel: 01 300 53 55
Veliko ljudi podcenjuje vlogo grafičnega oblikovanja pri rasti podjetja in prepoznavnosti blagovne znamke. Podjetje stežka preživi brez ustrezne komunikacije. Na tak ali drugačen ... Več
Diamantni partner

Digitalno inovacijsko stičišče Slovenije

Dimičeva ulica 13, 1000 Ljubljana, Tel: 040 606 710