Ambiciozna generacija Z vrača življenje v pisarne
Po obdobju pandemije, ko je prevladovalo delo od doma, mlajši zaposleni iz generacije Z (rojeni med 1997 in 2012) vse pogosteje obiskujejo pisarne. Raziskava nepremičninske družbe JLL kaže, da zaposleni do 24. leta v povprečju pridejo v pisarno tri dni tedensko, kar je več kot ostale starostne skupine. Mladi cenijo osebno interakcijo in menijo, da jim fizična prisotnost omogoča boljši karierni razvoj.
Motivacija za napredovanje
Dan Schawbel, direktor raziskovalnega podjetja Workplace Intelligence, pojasnjuje, da generacija Z vidi pisarne kot izhodišče za karierno rast. Osebno prisotnost izkoriščajo za opazovanje in učenje veščin, kot so poslovna komunikacija, bonton in oblačenje, ki jih ne morejo usvojiti prek zaslonov. Max Ranzato, 28-letni odvetnik iz New Yorka, se dnevno vozi kar 90 minut v pisarno, saj meni, da je neposreden stik s sodelavci ključen za njegovo hitro učenje in napredovanje.
Iskanje ravnovesja med delom od doma in v pisarni
Čeprav mlajša generacija uživa v prednostih fleksibilnosti dela od doma, si 91 % mladih želi uravnotežiti delo na daljavo z osebnimi interakcijami, ugotavlja raziskava podjetja Freeman. Molly Gilbride, 25-letna strokovnjakinja za medijske odnose poudarja, da generacija Z ceni fleksibilnost, a se obenem zaveda prednosti, ki jih prinaša delo v pisarni.
Generacija Z razbija stereotipe
Mladi zaposleni pogosto slišijo očitke o lenobi in pomanjkanju motivacije, a številke kažejo drugačno sliko. Njihova želja po dokazovanju in finančnem napredku jih pogosto žene, da delo opravljajo zelo zavzeto, ne glede na to, ali so v pisarni ali delajo od doma. Sophia Thibault, 24-letna strokovnjakinja za zaupanje pravi, da njena generacija želi dokazati svojo profesionalnost in da so zelo motivirani z denarjem, povratnimi informacijami in novimi položaji.
Prihodnost dela bo hibridna
Strokovnjaki ocenjujejo, da bo prihodnost dela temeljila na hibridnih modelih, ki omogočajo najboljše iz obeh svetov. Gigi Robinson, ustvarjalka vsebin na TikToku, meni, da je hibridno delo ključno, še posebej za tiste, ki potrebujejo večjo dostopnost zaradi zdravstvenih težav ali drugih osebnih okoliščin.
Statistični pogled na generacijo Z
Glede na poročilo podjetja Deloitte, kar 75 % mladih pripadnikov generacije Z meni, da jim bo delo v pisarni omogočilo boljši karierni razvoj in večje možnosti za napredovanje v primerjavi z izključno delom na daljavo. To jasno kaže, da se trend vračanja v pisarne med mladimi še krepi, saj v tem vidijo priložnost za izgradnjo močne kariere.
Generacija Z torej kljub svoji naklonjenosti digitalnim tehnologijam ceni prednosti osebne interakcije in vidi pisarne kot ključen element za osebno in profesionalno rast.
Prijavi napako v članku