Lenovo najavil nov inovacijski center in industrijska partnerstva
Centri Lenovo Enterprise Innovation Center
Opremljen s skoraj tisoč strežniki se bo novi EIC v Pekingu pridružil inovacijskemu centru v Stuttgartu, ki ga je družba Lenovo odprla letos. Center bo namenjen inovativnemu sodelovanju znanstvenikov z globalnim dosegom. Področja raziskovanja bodo tesno povezana z visokozmogljivim računalništvom, analitiko in velikimi podatki, oblakom in hiperskalabilnostjo, osredotočala pa se bodo na industrijska področja življenjskih znanosti, proizvodnje, energetike in inženirstva.
Lenovo sodeluje s partnerji, kot so Intel, NVIDIA in Red Hat, pri oblikovanju okolja, v katerem lahko partnerji, ponudniki rešitev in stranke v inovacijskem centru in njegovih inkubatorjih skupaj delajo na rešitvah s področij:
- procesorjev Intel® Xeon®, Intel® Xeon Phi™, arhitekture Intel® Omni-Path Architecture in rešitev Intel® Solutions for Lustre
- visokozmogljivih tehnologij GPGPU za strojno učenje
- izboljšane povezljivosti (gruče strežnikov)
- optimizacije oblačnih aplikacij
- energijske učinkovitosti hiperskalabilnih sistemov v podatkovnih centrih
- zaupanja vrednih varnostnih platform
Nova sodelovanja z univerzo v Oxfordu in centrom Barcelona Supercomputing Center (BSC)
Univerza v Oxfordu je najnovejši partner Lenovo inovacijskega centra. Raziskovalci bodo skupaj delali na višanju energijske učinkovitosti visokozmogljivih centrov in okolij z velikimi podatki. Eden izmed skupnih projektov pa načrtuje razvoj odprtokodne programske opreme, ki bo zmanjšala stroške postavitve visokozmogljivih okolij v manjših podjetjih. Lenovo je okrepil sodelovanje s centrom Barcelona Supercomputing Centre (BSC), kjer prav tako dela na rešitvah za izboljšanje zmogljivosti in energijske učinkovitosti superračunalnikov. Obe partnerstvi sta lep dokaz podpore iniciativi rabe odprtokodnih rešitev v poslovne namene, ki jih promovira organizacija OpenHPC.
Partnerstva za prihodnje zmogljivosti superračunalnikov
V želji po dvigu vrednosti superračunalniških okolij ter uporabi le teh na čim širšem področju analize podatkov, strojnega učenja in drugih nalog, ki jih z njimi rešujejo podjetja, Lenovo uvaja rešitve na ogrodju Intel Scalable System Framework. V začetku prihodnjega leta bo podjetje predstavilo strežnike z novo generacijo procesorjev Intel Xeon in IntelXeon Phi, arhitekturo Intel OmniPath ter programsko opremo Intel Enterprise Edition of Lustre software. Nekatere izmed omenjenih rešitev lahko stranke podjetja že preizkusijo v inovacijskem centru Stuttgart EIC.
“Poslovna strategija družbe Lenovo temelji na odprtih, prilagodljivih in inovativnih rešitvah zmogljivega računalništva, ki podjetjem ustvarjajo vrednost. Z inovacijskimi centri in partnerstvi z vodilnimi podjetji v industriji želimo uporabnikom superračunalnikov po vsem svetu zagotoviti boljše rešitve,” je povedal vodja oddelka HPC v skupini Enterprise Business Group v družbi Lenovo Brian Connors.
“Veselimo se sodelovanja z družbo Lenovo v njihovem novem centru za visokozmogljivo računalništvo v Pekingu. Tako kot v obstoječem inovacijskem centru v Nemčiji je za stranke pomembno prav to, da dobijo zgoden dostop do najnovejših tehnologij, kakršna je Intel Scalable System Framework, in preverijo njihovo delovanje v praksi,« je dodal vodja oddelka HPC Platform Group v družbi Intel Charles Wuischpard.
“Center za napredne računalniške raziskave (Advanced Research Computing Centre (ARC)) na univerzi v Oxfordu je postal partner inovacijskega centra Lenovo HPC v Stuttgartu. Skupni raziskovalni projekti se bodo osredotočali na doseganje čim večje energijske učinkovitosti in rabe odprtokodnih programskih ekosistemov, saj obe organizaciji ciljata na razvoj čim bolj cenovno učinkovitih rešitev s področja visokozmogljivega računalništva, ki jih bi uporabljala tudi manjša podjetja,” je povedal vodja ARC Andrew Richards.
“Prepričani smo, da bo Lenovo že v kratkem postal eno vodilnih podjetij na trgu rešitev HPC, verjamemo, da bo tudi naše sodelovanje prispevalo k doseganju tega cilja,” meni Mateo Valero, profesor na Universitat Politècnica Catalunya in direktor centra Barcelona Supercomputing Centre.
Prijavi napako v članku