Kaj se dogaja z Google+ in Google Glass?
Medtem, ko smo v preteklosti bili priča intenzivnemu trženju pametnih očal Google Glass in pred tem še družbenega omrežja Google+, se na letošnji razvijalski konferenci omenjenim produktom ni posvečalo pozornosti. Ravno nasprotno, zdi se kot, da so pri Googlu stopili korak nazaj. V primeru Google Glass že veliko pove dejstvo, da jih ob uvodni predstavitvi na sebi niso imeli niti Googlovi zaposleni.
Kljub temu, da se je Google Glass na trgu predstavil v prototipni obliki, je odziv javnosti bil izrazito negativen. Možnost fotografiranja in snemanja video posnetkov brez, da bi za to vedeli posamezniki v okolici, je vzbudila veliko negativnih reakcij. Za kaj drugega pa v tem trenutku Glass niti ni narejen. To je verjetno tudi eden izmed razlogov, zakaj se je Google na letošnji konferenci namenjeni razvijalcem raje osredotočil na pametne ure in delovanje operacijskega sistema Android Wear.
Skoraj brez omemb je ostal tudi Google+. Sprva mišljeno kot orožje za hitro rastoče družabno omrežje Facebook, se njegova vloga na prvi pogled počasi a vztrajno spreminja. Po odhodu ključnega moža pri razvoju Google+, Vica Gundotre, so se pojavila ugibanja ali Google+ ne bo postal zgolj kot neka skupna platforma za lažjo prijavo v ostale Googlove storitve. Na trgu predstavljen že leta 2011 ima v tem trenutku dobrih 350 milijonov aktivnih uporabnikov. Na prvi pogled visoka številka vendar v resnici premalo saj to pomeni zgolj 35 odstotkov vseh registriranih uporabnikov storitve. Glede na obsežno trženje preko ostalih Googlovih produktov, bi število uporabnikov moralo biti višje.
Lahko pa zatišje na omenjenih produktih razumemo tudi kot čas za izpopolnjevanje, ki je skrito pred očmi javnosti in medijev.
Prijavi napako v članku