Sedem spletnih storitev za izdelavo lažnih e-poštnih naslovov
Ko spletni strani ob registraciji zaupamo svoj elektronski naslov, lahko le držimo pesti, da nas ta ne bo kasneje „bombardirala“ z reklamnimi oglasi. Nekoliko bolj ozaveščeni uporabniki si zato za ta namen ustvarijo „lažen“ elektronski poštni predal, ki ga uporabljajo tudi za namene pošiljanja elektronskih sporočil osebam, ki jim niso ravno pri srcu. Še bolje pa bo, da si za te namene s pomočjo spletnih storitev ustvarimo začasni e-poštni naslov, ki ima omejen „rok trajanja“. V nadaljevanju si poglejmo sedem ponudnikov tovrstnih storitev, ki so med uporabniki najbolj priljubljeni.
GuerrillaMail
Spletna storitev GuerrillaMail (http://goo.gl/GHUOd) omogoča hitro izdelavo „lažnega“ elektronskega poštnega naslova. Tu imamo na izbiro kar sedem različnih domen in celo možnost pošiljanja priponk. Za dostop do e-poštnega predala GuerrillaMail zadošča le vpis e-poštnega naslova, na voljo pa imamo celo možnost uporabe psevdonimov. Vsa prejeta in poslana e-sporočila se samodejno izbrišejo v dobri uri.
10 Minute Mail
Elektronski poštni predal 10 Minute Mail (http://goo.gl/YRN20) je med uporabniki zdaleč najbolj priljubljen, saj omogoča izdelavo e-poštnih naslovov z 10-minutno veljavnostjo. V primeru, da ponujeni čas ne zadošča, lahko veljavnost poštnemu predalu podaljšamo za dodatnih 10 minut s klikom na gumb oziroma povezavo „Give me 10 more minutes“.
FakeInbox
Spletna storitev FakeInbox (http://goo.gl/aa22I) je v osnovi povsem enaka storitvi 10 Minute Mail, le da tu veljavnost e-poštnega naslova „znaša“ 60 minut. V primeru, da ponujeni čas ne zadošča, lahko veljavnost poštnemu predalu podaljšamo za dodatnih 60 minut s klikom na gumb „Give me full 60 Minutes again“.
MailCatch
Spletna storitev MailCatch (http://goo.gl/cmSu3) nam ob vstopu na spletno stran samodejno dodeli naključen elektronski naslov z domeno mailcatch.com. Tega potrebujemo za dostop do e-poštnega predala, enako kot pri storitvi GuerrillaMail, le da tu na prejeta sporočila ne moremo odgovarjati. Spletna storitev MailCatch prejeta sporočila samodejno izbriše že po nekaj urah oziroma najkasneje po nekaj dneh.
Airmail
Storitev Airmail (http://goo.gl/i2TJI) nam s klikom na gumb „Get Temporary Email“ samodejno generira začasni elektronski poštni naslov. Tu gre za napredno e-poštno storitev, saj nam prejeto e-sporočilo naznani z zvočnim opozorilom, e-pošto pa lahko s kopiranjem URL naslova pregledujemo na katerem koli spletnem brskalniku. Poštni predal se bo samodejno izbrisal, če ga v enem dnevu ne bomo odprli vsaj enkrat.
EasyTrashMail
EasyTrashMail (http://goo.gl/4bIcc) omogoča prejemanje e-sporočil z lažnega elektronskega poštnega naslova na „pravega“, zato moramo tega tudi vpisati ob registraciji. Lažni poštni predal z domeno easytrashmail.com lahko obdržimo od 15 minut pa vse do enega meseca. Poštni predal se bo samodejno izbrisal, če ga v enem dnevu ne bomo odprli vsaj enkrat.
Mailnesia
Spletna storitev Mailnesia (http://goo.gl/w02Wq) omogoča pridobitev stalnega lažnega naslova, pri čemer samodejno briše prejeta sporočila. Mailnesia je na voljo v kar devetih jezikih, nudi polno podporo za spletni programski jezik HTML in omogoča „klikanje“ na povezave za aktivacijo spletnih strani oziroma bo celo sama poskrbela za aktivacijo. V okviru te spletne storitve žal ni mogoče odgovarjati na prejeta e-sporočila.
Pomembno opozorilo: Zgoraj naštetih spletnih storitev ne smemo v nobenem primeru uporabljati za pošiljanje zaupnih informacij in podatkov, kot so uporabniška imena in gesla, življenjepisi in podobno, saj ne vemo, kaj ti ponudniki počnejo s sporočili uporabnikov.
Prijavi napako v članku