Računalništvo, telefonija
14.12.2011 16:12

Deli z drugimi:

Share

Kamera, ki zajema bilijon slik na sekundo

Kamera, ki so jo razvili znanstveniki inštituta MIT, omogoča spremljanje premika posameznih paketov svetlobe, natančneje fotonov, z zajemanjem bilijon slik na sekundo.
Kamera, ki so jo razvili znanstveniki inštituta MIT, omogoča spremljanje premika posameznih paketov svetlobe, natančneje fotonov, z zajemanjem bilijon slik na sekundo.

Kamera

, ki so jo razvili znanstveniki na Inštiutu za Tehnologijo v Massachusetts-u (Massachusetts Institute of Technology ), omogoča spremljanje premika posameznih paketov svetlobe, natančneje fotonov, z zajemanjem bilijon slik na sekundo. Kamera raziskovalcem omogoča podrobno raziskovanje tega, kako se svetloba razprši okoli določenega predmeta. Prav tako omogoča produkcijo tridimenzionalnih podob predmetov na podoben način kot ultrazvok, odkrivanje različnih napak v proizvodnji ter dodajanje drugačne svetlobe fotografija, potem ko so le te že posnete.

Raziskovalci inštituta MIT pravijo, da omenjena ultra hitra kamera omogoča proučevanje načina potovanja fotonov, pri čemer lahko ustvarijo sekundarne slike, oziroma nekakšno iluzijo, kaj bi se zgodilo če bi svetloba potovala na kakšen drug način. S kamero je prav tako mogoče videti notranjost posameznih objektov, kar je zelo uporabno na področju medicinskih slik in identifikacije posameznih materialov. Celoten sistem, ki omogoča to super-hitro zajemanje slike, je narejen iz sestavin katerih skupni strošek znaša približno 250.000 ameriških dolarjev.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Diamantni partner

ADM ADRIA d.o.o.

Prvomajska ulica 17, 3000 Celje, Tel: 05 925 19 55
O nas Večina podjetij se ustanavlja zaradi poslovne ideje, prodajnega koncepta ali pa zaradi potrebe po formaliziranju opravljanja poslovnih aktivnosti. Na primeru družbe ADM-Adria, ... Več
Zlati partner

AUDIO BM d.o.o.

Italijanska ulica 8, 1000 Ljubljana, Tel: 059 044 055
Kot eden najpomembnejših čutov nam sposobnost sluha omogoča povezovanje in socializiranje s preostalim svetom. Najpomembneje pa je, da nas sluh poveže z ljudmi in omogoča komunikacijo ... Več
Zlati partner

Huawei

Ameriška ulica 8, 1000 Ljubljana, Tel: 080 9808

GRID d.o.o.

Cesta v Šmartno 49a, 1000 Ljubljana, Tel: 040 299 901