Grafična kartica Intel Arc B580 obeta veliko!
Na področju samostojnih grafičnih kartic trenutno najdemo le dve podjetji, in sicer Nvidia in AMD. V trg se je sicer pred časom vrinil tudi Intel, ki pa se vsaj za zdaj spopada s številnimi strojnimi in programskimi napakami na njihovih grafičnih karticah. Nedavna raziskava analitskega podjetja Jon Peddie Research je pokazala, da podjetje Nvidia trenutno obvladuje kar 80 odstotkov trga grafičnih kartic. Preostalih 19% odstotkov pa pripada podjetju AMD, ki pa iz leta v leto pridobiva tržni delež. Na tretjem mesti z enim procentom pa najdemo grafične kartice Arc podjetja Intel.
Čeprav povpraševanje po grafičnih karticah Intel ni najboljše, pri računalniškem gigantu pripravljajo novo generacijo grafičnih kartic družine Arc. Nove grafične kartice nastajajo pod razvojno oznako Battlemage. Intel naj bi v prodajo ponudil kar tri različice novosti, in sicer s prodajnimi oznakami BMG-G31, BMG-G21 in BMG-G10, pri čemer bo slednja najzmogljivejša. Ta bo za preračunavanje grafičnih vsebin imela na voljo 56 grafičnih jeder Xe2 v navezi z 12 gigabajti oziroma 16 gigabajtiv grafičnega pomnilnika GDDR6. To naj bi bilo dovolj za poganjanje tudi grafično najzahtevnejših računalniških iger, čeprav ne brez določenih kompromisov.
Nova generacija grafičnih kartic Intel naj bi bila za okoli 1,5-krat zmogljivejša v primerjavi z zdajšnjo generacijo. Poleg tega naj bi pri polni obremenitvi lahko dosegle moč v višini 67 teraflopov. Če gre verjeti spletnim govoricam, bi lahko Intel nove grafične kartice predstavil že tekom letošnjega decembra.
Ena izmed novih grafičnih kartic pa bo model Intel Arc B580, katerega podatki so nedavno zašli na splet. Novost razpolaga z 12 gigabajti grafičnega pomnilnika GDDR6 in 192-bitnim podatkovnim vodilom. Ta bo za nameček opremljena še z dvema napajalnima priključkoma z osmimi priključki. Njena zmogljivost pa naj bi bila primerljiva z grafičnima karticama Nvidia GeForce RTX 4060 in RTX 4060 Ti. Več o nadvse zanimivi grafični kartici naj bi bilo znanega kmalu.
Prijavi napako v članku