Kaj moramo vedeti o pomnilnikih?
Računalniški zanesenjaki organizacije Maximum PC so v najnovejši raziskavi poskušali najti odgovore na tri ključna vprašanja, ki si jih večina izmed nas postavlja pri nakupu sistemskih pomnilnikov, in sicer, ali so pomnilniki DDR 3 resnično hitrejši od pomnilnikov DDR2, ali je smiselno kupovati pomnilnike višjih hitrosti in koliko pomnilnika potrebujemo za nemoteno opravljanje vsakodnevnih opravil.
Pri merjenju zmogljivosti računalniškega sistema, opremljenega s procesorjem AMD Phenom II (podnožje AM3), računalniški zanesenjaki niso dosegli bistvene pohitritve s pomnilniki DDR3 v primerjavi s starejšimi DDR2. Pri tem pa velja omeniti, da so starejši sistemski pomnilniki DDR2 bistveno cenejši od novejših pomnilnikov DDR3.
V kolikor igramo zahtevnejše računalniške igre in imamo računalniški sistem, opremljen z Intelovim procesorjem Core i7, potem bomo dosegli nekoliko boljše rezultate s pomnilniki DDR3-1600 kot pa s pomnilniki DDR3-1066. Kljub temu se tudi počasnejši pomnilniki DDR3-1066 odrežejo zelo dobro.
Računalniški zanesenjaki organizacije Maximum PC so potrdili tudi tezo mnogih računalničarjev, da za tekoče poganjanje programske opreme potrebujemo vsaj dva gigabajta pomnilnika. Več o zanimivi raziskavi si lahko preberete na spletni strani Maximumpc.com/.
Prijavi napako v članku