Preverili smo, kako se odreže tablica za enega stotaka
Razlika v kakovosti je zagotovo opazna, ampak do kakšne mere? To smo želeli preizkusiti z eno najcenejših tablic na trgu N-One Npad Air Tablet. Ironično se ime sklada s prepoznavnostjo blagovne znamke, ki je vsaj na zahodnem trgu nepoznana. Poglejmo si, kaj dobimo za 100 evrov.
Tablični računalnik N-one Npad Air: tipičen izgled, povprečna zmogljivost
Na prvi pogled bi težko rekli, da je tablica vredna komaj stotaka. Zunanjost ne razkrije veliko. Gre za tipično tablično zasnovo. Na sprednji strani imamo 10,1-palčni Full HD IPS zaslon z ločljivostjo 1920 x 1200 slikovnih pik in frekvenco osveževanja 60 Hz. Prvi jasen znak, da gre za cenejši izdelek, so nekoliko debelejši robovi okoli zaslona, ki kvarijo elegantno sivo barvo na zadnji strani tablice. Zaslon je zaščiten, vendar razvijalec ni opredelil, za katero zaščito gre in kakšno odpornost zagotavlja. Na sredini zgornjega roba je sprednja kamera 2 MP za le najnujnejše video klice.
Hrbtna stran je okrašena le z označbo proizvajalca in nerazložljivo s simboli, ki označujejo pomen vsake fizične tipke in priključkov. Ne vemo, komu naj bi to koristilo, morda tistim, ki so prvič po dolgih letih v roke prijeli elektronsko napravo. Za vse ostale pa so le nepotreben dodatek, ki kvarijo izgled umirjenega hrbtišča. Na levem robu se nahajajo tipki za glasnost, tipka za vklop/izklop, USB-C priključek za polnjenje in reža za ponovni zagon tablice. Zgoraj je reža za 2 SIM kartici ali SIM kartico in microSD kartico (do 1 TB) ter 3,5 mm priključek za slušalke.
V zgornjem desnem kotu je še 5 MP glavna kamera in bliskavica. Kar se tiče fotografskih sposobnosti, jih tablica Npad Air ne premore veliko. Kakovost se malenkost izboljša z vklopom funkcije HDR, vseeno pa premalo, da bi fotografije obdržali v galeriji. Poglobljeno poigravanje z nastavitvami kamere ni mogoče. Fotografija torej ni njen namen.
Kot vsaka tablica se najbolje odreže pri uživanju večpredstavnostnih vsebin. Če potrebujete večji zaslon od mobilnega telefona, je tablica dobra izbira, čeprav manj priročna. Multimedijska izkušnja je solidna za ceno zelenega bankovca, vsekakor pa ne gre za tehnološki presežek.
Za delovanje tablice skrbi procesor UNISOC T310, ki ga po besedah proizvajalca odlikuje predvsem varčnost. Deluje v navezi s 4 GB RAM-a in 64 GB notranjim pogonom za shranjevanje datotek. Tukaj je še baterija 6.200 mAh, ki zagotavlja do 7 ur predvajanja videoposnetkov. V praksi smo zabeležili nekje med 5 in 6 ur povprečne uporabe z brskanjem po spletu in predvajanje posnetkov (Youtube, filmi, serije). Tablica je primerna za igranje povsem osnovnih mobilnih iger, kot na primer Candy Crush in podobne.
Če potegnemo črto, tablični računalnik N-One Npad Air je za 100 € solidna izbira za nezahtevne uporabnike, ki ne potrebujejo najnovejšo zaslonsko tehnologijo in nadpovprečno strojno opremo. Če potrebujete poceni tablico za gledanje posnetkov na poti, potem lahko N-One uvrstite v ožji izbor.
Tablični računalnik N-One Npad Air cena na GeekBuying?
Tablico lahko dobite TUKAJ za ugodnih 98,19 €. Pri tem morate uporabiti promocijsko kodo GKB22114.
Prijavi napako v članku