Orodja za neprofitne organizacije
Microsoft je predstavil nov nabor rešitev, s katerimi bodo tudi najmanjše neprofitne organizacije pridobile dostop do sodobnih orodij v oblaku za sodelovanje, učinkovito delo in večjo varnost. Večino neprofitnih organizacij po svetu sestavljajo male organizacije z manj kot 10 zaposlenimi, ki so zaradi omejenih virov in uporabe zastarelih rešitev še posebej ranljive na spletne napade. Po ugotovitvah Microsoftove raziskave kar 60 odstotkov neprofitnih organizacij nima politike za upravljanje tveganj na področju spletne varnosti, 74 odstotkov pa jih ni uvedlo pomembnih varnostnih korakov za preprečitev vdorov v e-poštne račune.
Microsoft je za premostitev digitalnega razkoraka v malih neprofitnih organizacijah predstavil:
- Ponudbo Microsoft 365 Business for Nonprofits, ki vključuje brezplačen dostop do integrirane rešitve v oblaku Microsoft 365 Business za do 10 uporabnikov. Rešitev povezuje sodobna orodja za storilnost Office 365 (vključno z namiznimi aplikacijami Office), operacijski sistem Windows Professional ter napredne možnosti za upravljanje varnosti in naprav.
- Platformo Microsoft Digital Skills Center for Nonprofits, ki bo v partnerstvu z organizacijo TechSoup nudila enotno točko za izobraževalne vsebine o izdelkih in razvoj znanj, ki jih neprofitne organizacije potrebujejo za uspešno uporabo tehnologije.
- Nabor orodij Microsoft Nonprofit Operations Toolkit. Orodja, ki bodo od 1. oktobra 2019 na voljo prek Microsoftovih partnerjev za rešitve v oblaku, bodo malim neprofitnim organizacijam omogočila uvedbo učinkovitih procesov za vodenje projektov in donacij, s katerimi bodo lahko zmanjšale stroške in okrepila zaupanje donatorjev. Gre za vnaprej pripravljene rešitve, ki združujejo namenske aplikacije PowerApps, Flow, Excel in prostor za shranjevanje podatkov v oblaku.
»V proračunskem letu 2019 smo pri Microsoftu donirali svoje izdelke v skupni vrednosti več kot 230.000 USD 98 neprofitnim organizacijam iz Slovenije. Z novo ponudbo bomo pri uresničevanju njihovega poslanstva lahko pomagali še širšemu krogu, saj smo jo zasnovali za specifične potrebe in zmožnosti malih organizacij,« je povedala Barbara Domicelj, generalna direktorica slovenskega Microsofta. »Tudi malim neprofitnim organizacijam so tako odslej na preprost način na voljo naše najnovejše tehnologije v oblaku, rešitve za večjo storilnost in podpora pri dvigu digitalne pismenosti z izobraževanji, ki naslavljajo izzive in potrebe, specifične za neprofitno panogo.«
Večina neprofitnih organizacij na svetu ima manj kot 10 zaposlenih. Te organizacije so v lokalnih skupnostih pogosto na čelu prizadevanj, ko gre za reševanje življenj, podporo izobraževanju v neprivilegiranih skupinah, varovanje okolja in divjih živali, zagotavljanje hrane vsem, ki jo potrebujejo, in številnih drugih nujnih nalogah. Hkrati pa so ravno male neprofitne organizacije v nevarnosti, da v digitalnem svetu ostanejo zadaj, saj zaradi svoje velikosti, financiranja in infrastrukture pogosto ne morejo kupiti najnovejših tehnologij, izobraziti svojih zaposlenih o uporabi ali se pri skrbi za varnost nasloniti na namensko IT-osebje. Pogosto uvajajo zastarele rešitve z omejeno varnostjo, kar njih in njihove podpornike ter donatorje izpostavlja nevarnosti spletnih napadov
Prijavi napako v članku