Zasloni telefonov bodo kmalu samodejno “celili” svoje poškodbe
Sodobni pametni telefoni so pogosto izdelani iz materialov, ki so odporni na padce, praske in udarce, njihovi zasloni pa so zaščiteni s trdnim steklom. Kljub temu so manjše praske na zaslonih neizogibne, kar zna biti za marsikaterega uporabnika zelo moteče. S to težavo se sicer lahko uspešno spopademo z uporabo etuijev in zaščitnih stekel, a moramo s tem žrtvovati všečno obliko telefona. K sreči teh težav kmalu ne bomo imeli več, saj je Motorola prejela patent za material oziroma zaslonsko tehnologijo z možnostjo samodejnega “celjenja” poškodb.
Patent opisuje zaslon, ki je prekrit s posebnim polimerom, ki si »zapomni« prvotno obliko. V primeru poškodbe pa lahko zaslon ob zvišani temperaturi »popravi« vse praske, ki so se med uporabo pojavile na njem. Temperaturo zaslona naj bi uporabnik povišal tako, da bi uporabil namensko mobilno aplikacijo, pri tem pa bodo seveda v pomoč še grelniki, ki bodo vgrajeni pod zaslon. Poleg tega naj bi se zaslon celil tudi z zunanjimi viri toplote, kot je na primer telesna toplota, ali pa zunanje grelne enote, kot na primer sušilnik za lase.
Revolucionarni zaslon bi bil lahko nared za množično uporabo še pred začetkom leta 2020. Če bo tako, zaščitnih stekel za zaslone telefonov in morda celo tabličnih računalnikov ne bomo več potrebovali.
Prijavi napako v članku