Android se poslavlja od odprte kode
Konec leta 2007 je podjetje Google predstavilo svojo dolgo pričakovano platformo za mobilne telefone, ki je temeljila na osnovi odprte kode in mednarodno uveljavljenih standardov. Ker je mobilni operacijski sistem Android temeljil na osnovi odprte kode, je med uporabniki pametnih mobilnikov postal takoj priljubljen. Zato ne preseneča, da danes obvladuje skupno kar tretjino svetovnega trga.
Ker je mobilni operacijski sistem Android odprtokoden, je vse pogostejša »tarča« programerjev in hekerjev. Na spletu namreč že najdemo na desetine bolj ali manj posrečenih izvedenk Androida. Ker to meče slabo luč na priljubljeni mobilni operacijski sistem, je podjetje Google sprejelo odločitev, da za daljši čas ne bo izdalo izvorne kode tabličnega operacijskega sistema Android 3.0 Honeycomb. S to potezo naj bi računalniški gigant dosegel tako enotni grafični vmesnik kot enotne funkcionalnosti na vseh tabličnih računalnikih s prednameščenim Androidom.
Ali bo podjetje Google dokončno »zaprlo« operacijski sistem Android, bo po vsej verjetnosti znano šele ob predstavitvi operacijskega sistema Android 2.4. Ta bo še vedno opremljen z razvojno oznako Gingerbread in bo namenjen zmanjševanju razkoraka, ki je nastal med vse bolj priljubljenimi tabličnimi računalniki in pametnimi mobilnimi telefoni. Operacijski sistem Android 2.4 naj bi bil dokončno nared še pred poletjem.
Prijavi napako v članku