Katere mobilne aplikacije najbolj sovražijo delodajalci?
Na spletu lahko zasledimo številne raziskave, ki prikazujejo najbolj priljubljene aplikacije med ljubitelji pametnih mobilnih telefonov in tabličničnih računalnikov Android in iOS. Pri podjetju MobileIron, katerega osnovna dejavnost je ukvarjanje s sistemi za upravljanje z mobilnimi napravami, pa so se zadeve lotili nekoliko drugače. Razkrili so seznam mobilnih aplikacij, ki so bile v lanskem letu največkrat blokirane s strani delodajalcev v javnem in zasebnem sektorju.
Raziskava podjetja MobileIron je bila opravljena tako na globalni ravni kot tudi v posameznih državah, med drugim v Avstraliji, Belgiji, Franciji, Nemčiji, Španiji, ZDA, na Nizozemskem in na Japonskem. Čeprav je med posameznimi državami nekaj manjših razlik, pa rezultati za večino kažejo, da sta med delodajalci najbolj osovraženi igra Angry Birds in aplikacija za dostop do oblačne storitve Dropbox, na tretjem mestu pa se nahaja aplikacija Facebook. To ne preseneča niti najmanj, saj posamezniki na njej preživijo tudi več ur zapored.
Na globalni ravni na seznamu prepovedanih mobilnih aplikacij s strani delodajalcev najdemo še aplikacijo za neposredno sporočanje Whatsapp, družbeno omrežje Twitter, Skype, oblačno storitev OneDrive, odjemalec elektronske pošte Outlook, aplikacija za dostop do storitve Netflix in oblačno storitev Google Drive. Na seznamu nepriljubljenih mobilnih aplikacij po posameznih državah pa najdemo še aplikacije Pandora, Cydia, Sugarsync in Viber.
Iz raziskave lahko sklepamo, da gredo delodajalcem bolj kot mobilne igre (z izjemo igre Angry Birds) v nos mobilne aplikacije, pri čemer prevladujejo tiste za neposredno sporočanje in shranjevanje podatkov v oblak.
Prijavi napako v članku