»Oprostite, kmalu bomo začeli. Imamo nekaj tehničnih težav.«
Način komunikacije se spreminja s tehnološkim napredkom. Z razvojem internetne tehnologije in družbenih medijev je svet postal manjši. Interakcija je takojšnja in ni omejena na geografsko lokacijo. Posledično se je spremenil tudi način dela. Zaposleni niso več vezani na pisarne, saj se vse pogosteje odločajo za delo na daljavo. Da bi podjetja uspela slediti novim trendom, iščejo nove načine in prilagajajo obstoječe tehnologije.
Nekoč je komunikacija slonela na fiksni telefoniji, danes se vse več uporabnikov zanaša na VoIP, VoLTE in VoWiFi tehnologijo. Podobno se dogaja v konferenčnih in sejnih sobah, kjer se uporabljajo namenski videokonferenčni sistemi, na primer ClearOne COLLABORATE Versa Pro 150.
Videokonference izboljšajo sodelovanje, ker udeležence postavijo v isti prostor, čeprav je med njimi lahko več tisoč kilometrov razdalje. Vseeno pa ravno sejne in konferenčne sobe povzročajo največ preglavic IT strokovnjakom, seveda poleg tiskalnikov. Krivec? Neustrezna ali zastarela videokonferenčna oprema.
Zanimivo je tudi, da lahko izpeljete uspešno konferenco brez videa, a brez avdia ne gre. Vseeno pa se več pozornosti posveča kakovosti videa. Videokonferenčni sistem ClearOne COLLABORATE Versa Pro 150 ni ponovil iste napake in poleg jasne slike poskrbi tudi za vrhunsko kakovost zvoka. Po postavitvi se prav tako nikoli več ne boste opravičevali za tehnične težave.
Katere težave boste odpravili s profesionalnim sistemom za videokonference?
Hrup v ozadju je glavna težava pri videokonferenčnih klicih. Šelestenje papirja, klik peres, hrup iz sosednjih pisarn itd. Praktično vsak nenameren zvok lahko vpliva na kakovost sestanka ali predstavitve, kar razumljivo vodi v nezadovoljstvo in morebitno napačno razumevanje. Ustrezni mikrofoni in programska oprema lahko zmanjšajo nepotreben hrup iz ozadja in zagotovijo jasnost zvoka med videokonferenco.
Podobno velja tudi za video. Pomembni sta visoka ločljivost ter zmožnost prikaza vseh udeležencev in detajlov v prostoru, na interaktivnem zaslonu, projekcijskem platnu in podobno. Preprostost uporabe je prav tako na vrhu seznama morebitnih nevšečnosti. Če za vzpostavitev sistema potrebujete doktorat iz informacijske tehnologije, potem ne gre za uporabniku prijazen videokonferenčni sistem. Enostaven sistem hkrati zmanjša število posegov IT strokovnjakov, saj večino težav lahko rešijo kar uporabniki sami.
ClearOne COLLABORATE Versa Pro 150: nove profesionalne video in avdio dimenzije
COLLABORATE Versa Pro 150 je videokonferenčni sistem, namenjen sejnim in konferenčnim sobam vseh velikosti. Sistem vsebuje profesionalni avdio DSP mešalnik CONVERGE Huddle, ki lahko pokrije vse sodobne AV potrebe v sejnih in konferenčnih sobah. Mešalnik lahko povežete s ClearOne ali z zunanjimi napravami drugih proizvajalcev, kot so mikrofoni, zvočniki, kamere in zasloni. Na voljo so najnovejši algoritmi za obdelavo zvoka, odpravljanje akustičnega odmeva in hrupa.
Del kompleta je tudi tri-elementno stropno mikrofonsko polje, ki z vrhunsko kakovostjo zvoka izboljša vsako konferenčno aplikacijo. Mikrofonsko polje zagotavlja bogat zvok s tremi mikrofoni širokega razpona, nameščenimi skupaj v eno enoto s 360-stopinjsko pokritostjo prostora.
Za zvok in povezljivost poskrbita mikser in mikrofonsko polje, za video pa Unite 150 PTZ kamera, ki ji lahko z daljinskim upravljanjem prilagodite položaj in povečavo. Na voljo je 12x optična povečava, podpora za Full HD ločljivost 1080p (30 sličic na sekundo) in zmožnost zajema vseh udeležencev v prostoru. Združljiva je s priljubljenimi aplikacijami, kot so Microsoft Teams, WebEx, Zoom in COLLABORATE Space.
Brezžičnost s klikom na ClickShare
Vstopite v sejno sobo ali domačo pisarno, zaženite želeno konferenčno aplikacijo. Za brezžično in takojšnjo povezavo z mikrofoni, kamerami in zvočniki pa poskrbi Barco ClickShare CX-20. Vodenje hibridnih sestankov še nikoli ni bilo lažje.
Za več informacij obiščite spletno stran www.teksel.si. (P.R.)
Prijavi napako v članku