Če vam starši kdaj začno pridigati, da si z igranjem uničujete in lenite možgane, jim lahko poveste za raziskavo, ki so jo pred kratkim opravili kanadski raziskovalci. Ugotovili so, da večopravilnost lahko zavaruje možgane pred vplivi staranja. Igranje nanje vpliva kot na primer dvojezičnost oziroma vaje za možgane. Igralci so sposobni zatreti moteče elemente, tako da se lahko v celoti posvetijo dogajanju oziroma so kasneje boljši pri izločanju nepotrebnih informacij za neko opravilo. Raziskava opravljena na stotih dodiplomskih študentih je pokazala, da so igralci v nizu različnih miselnih nalog boljši od neigralcev. Tisti igralci, ki so bili tudi dvojezični pa so se odrezali najbolje. Ena izmed nalog je vsebovala napis “moder” na zeleni podlagi in vprašanje, kakšna je barva. Neigralci so se večkrat pustili zavesti močnejšemu impulzu, to je napisu. Igralci pa so napis večinoma izločili kot nepomemben in se odločili pravilno.
Čeprav živimo v digitalni dobi in skorajda vsak podatek arhiviramo v digitalnem arhivu, so fotografije redka izjema. Vse več fotografij je zajetih s pomočjo pametnih telefonov, ... Več
Ljubljanska cesta 24a, 4000 Kranj, Tel: 04 207 20 00
Vodilni evropski ponudnik komunikacijskih rešitev za digitalno preobrazbo
Z več kot 70 leti izkušenj je podjetje Kontron vodilni evropski ponudnik komunikacijskih rešitev za digitalno ... Več
Erjavčeva ulica 18, 5000 Nova Gorica, Tel: 041 938 792
Podjetje Insis, d. o. o., se s spletno prodajo ukvarja že od leta 2009.
Ekipa spletne trgovine PoceniPC.com vestno skrbi za svoje kupce. Najbolj so veseli vašega zadovoljstva, zato ... Več
To spletno mesto uporablja piškotke, s katerimi vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in opravljajo funkcije, kot so vodenje uporabniške seje in pomoč naši skupini pri razumevanju, kateri odseki spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni.
Nujni piškotki
Nujni piškotki so ključni za delovanje spletnega mesta in jih ne morete izklopiti.
Če onemogočite ta piškotek, vaših nastavitev ne bomo mogli shraniti. To pomeni, da boste morali vsakič, ko obiščete to spletno mesto, piškotke znova omogočiti ali onemogočiti.
Tretjeosebni piškotki
To spletno mesto uporablja Google Analytics za zbiranje anonimnih podatkov, kot so število obiskovalcev spletnega mesta in najbolj priljubljenih strani. Če omogočimo piškotek, nam pomaga izboljšati spletno mesto.
Najprej omogočite nujne piškotke, da bomo lahko shranili vaše nastavitve!