Na Otoku bi prepovedali prodajo avtomobilov na fosilna goriva
Avtomobili z notranjim izgorevanjem predstavljajo težavo predvsem v večjih mestih, saj je zrak zaradi njih pogosto tako onesnažen, da morajo oblasti nekajkrat letno celo prepovedati njihovo uporabo. Zato ne preseneča odločitev Velike Britanije, da bi že v naslednjih nekaj letih povsem prepovedala prodajo vseh avtomobilov in drugih vozil, ki jih poganjajo izključno fosilna goriva.
Velika Britanija naj bi prodajo avtomobilov na fosilna goriva prepovedala najkasneje leta 2030 oziroma kar 10 let pred sprva načrtovanim rokom. Ker bodo uporabniki prej ali slej “prisiljeni” v nakup električnih vozil, naj bi se najkasneje do leta 2052 izpusti toplogrednega ogljikovega dioksida v zrak zmanjšali do neverjetnih 95 odstotkov. Trenutna življenjska doba avtomobilov v Veliki Britaniji namreč znaša 20 let. Pri tem sicer velja omeniti, da bodo lahko hibridna vozila v Veliki Britaniji naprodaj do leta 2035, saj nekoliko manj onesnažujejo zrak.
Velika Britanija naj bi torej prepoved prodaje vozil na fosilna goriva uresničila v naslednjih 10 letih. To ni povsem nemogoče, saj številni raziskovalci ocenjujejo, da bodo cene električnih avtomobilov kmalu postale povsem primerljive klasičnim. Razlog za to gre pripisati predvsem vse cenejšim baterijam, ki ob tem postajajo vse bolj zmogljive.
Eden od razlogov za povečanje priljubljenosti električnih avtomobilov je nedvomno povezan tudi z vse strožjimi predpisi o preprečevanju onesnaževanja v večjih mestih, ki omejujejo uporabo klasičnih avtomobilov. Poleg tega bo Velika Britanija v izgradnjo električnih polnilnih mest vložila še dodatnih preračunanih 560 milijonov evrov, kar pomeni, da bodo na voljo po celotni državi, vključno s podeželjem.
Prijavi napako v članku