Varnostna tveganja moramo jemati resno
Predvsem v poslovnem svetu je skoraj nemogoče, da se ne bi kdaj srečali s kibernetskimi napadi. Če so bile to nekoč oddaljene grožnje, so danes napadi postali vsakodnevna realnost podjetij vseh vrst in velikosti – tudi slovenskih. Na dogodku Check Point Cybersecurity Day so strokovnjaki spregovorili o varnostnih rešitvah, tveganjih in o tem, kako jih čim bolj omejiti.
Na odlično obiskanem dogodku, ki je potekal 15. junija 2023 v hotelu Intercontinental v Ljubljani, so strokovnjaki predstavili vrsto varnostnih rešitev, pogledov nanje danes ter vizijo prihodnosti. Izkazalo se je, kako pomembno je sodelovanje med dobavitelji, distributerji, partnerji in končnimi strankami. »Prav sodelovanje je namreč najboljša osnova za dobro prakso,« je dejal Simon Kojić (Product manager, Ingram Micro Ljubljana) in dodal: »Skupaj lahko zagotovimo varnostne rešitve, ki so kos izzivom današnjega časa, ko je kibernetskih napadov na podjetja več kot kadarkoli doslej.«
Vrsta zanimivih predavanj
Na uvodnem predavanju je Derek Middlemiss (SE director Eastern EMEA, Checkpoint) govoril o nadgradnji varnosti v kibernetskem svetu, sledilo pa je predavanje Petra Kovalčika (Reginal Director, SE EE, Checkpoint) o viziji in načrtovanju Check Pointa. Predavanji sta bili odličen uvod v celodnevno dogajanje, ki je preprosto navdušilo vse prisotne.
Glede na to, koliko v zadnjih mesecih govorimo o umetni inteligenci (AI), je bilo eno izmed aktualnejših predavanje Sergeya Shykevicha (Group Manager, Checkpoint) o tem, kako nadgraditi kibernetsko obrambo s pomočjo umetne inteligence. Dejstvo je, da se ta danes tudi v kibernetski varnosti že uporablja. Prednosti AI vključujejo avtomatizacijo ponavljajočih nalog, izboljšano zaznavanje groženj in odzivanje nanje.
Pogosto je vektor napada kibernetskih nepridipravov e-pošta. Ta vidik sta nazorno s praktičnim prikazom predstavila Matjaž Kosem in Gregor Prešeren iz Carbonseca.
Po krajšem odmoru je oder zasedel Petr Kadrmas (Workspace solution Architect EE, Checkpoint), ki je govoril o napredni varnosti za vaš poštni predal in rešitvah za sodelovanje. Glede na to, da danes številna podjetja uporabljajo rešitve za sodelovanje na daljavo, je tematika še kako aktualna in za podjetja zanimiva, kar se je izkazalo tudi med predavanjem. Skozi predavanja se je tako gradil vse bolj celovit pogled na varnost in varnostna tveganja v podjetjih.
Marko Ostanek (Security Engineering Team Leader, Checkpoint) je na primer predstavil, kako lahko WAN povezljivost nadgradite s Quantum SD-WAN. Gre za poenotenje najboljše varnosti z optimiziranim internetom ter omrežno povezljivostjo. Zagotavlja celovito zaščito pred napadi ničelnega dne (zero-day), lažnim predstavljanjem, izsiljevalsko opremo in še več.
Kako povečati preglednost vašega varnostno operativnega centra EDR/XDR je predstavil Krešimir Vinšćak (Security Engineering Adriatic region, Checkpoint). Nadvse zanimivo je bilo tudi predavanje, ki ga je pripravil Ivan Strbac (Lead Security Engineer Adriatic region, Checkpoint), z naslovom »WAF is dead and DevOps killed it?«, Petar Markota (Security Engineer Adriatic region, Checkpoint) pa se je spraševal, kje so odjemalci VPN (predavanje »Are VPN clients dead?«)
Ko se je dopoldan prevesil v popoldan, sta Jernej Bunič in Luka Hajnrihar iz podjetja S&T Iskratel, ki je bilo tudi odličen sponzor dogodka, v predavanju »Identifikacija in odziv na kibernetski napad s pomočjo Checkpoint orodij« predstavila, kako je ta vidik pomemben za varnost vsake organizacije. Prav odkritje grožnje in pravočasen odziv sta namreč najboljša preventiva pred katastrofo.
Predavanju je sledila še ena izredna predstavitev z naslovom »Arhitektura VSX požarnih pregrad«, ki jo je pripravil Erik Veršec iz podjetja UnistarPRO, še enega velikega sponzorja dogodka. Vsa predavanja so bila, kot sama tema, izredno aktualna in so doprinesla zanimive poglede na kibernetsko varnost danes in v prihodnosti.
»Zaščita pred kibernetskimi varnostnimi tveganji zahteva celovit pristop,« je poudaril Siniša Kovač (Sales Manager Slovenia & Croatia, Checkpoint). Zaradi dela na daljavo je možnost komuniciranja in sodelovanja na spletu pomembnejša kot kadar koli prej, vendar pa hkrati odpira tudi nove možnosti kibernetskih napadov na podjetja. »Zaščita pred tveganji kibernetske varnosti zahteva večplastno varnostno rešitev, Check Point jo lahko zagotovi,« je še pojasnil Kovač.
Dogodek se je zaključil s podelitvijo nagrad Check Point AWARDS 2023. Prav vsi sponzorji in udeleženci so zaslužni za pripravo odličnega dogodka in predavanj, ki si jih v naši bližini lahko samo želimo.
Če želite izvedeti več o rešitvah Check point in o tem, kako lahko pomaga zaščititi podatke v vašem podjetju, obiščite si.ingrammicro.eu
Posebna zahvala za odlično izvedbo dogodka gre tudi dvema največjima sponzorjema
UnistarPRO
Erdis Škrgić, direktor prodaje:
»Najprej bi se rad zahvalil podjetjema CheckPoint in Ingram za organizacijo te konference. Njihova neomajna predanost in izjemen trud sta združila vse pomembnejše akterje na področju informacijske varnosti v Sloveniji na enem mestu.
Ker živimo v dobi, ko je naš obstoj brezhibno vtkan v tkivo digitalnega okolja, so pobude, kot je ta konferenca, več kot dobrodošle oz. so temeljnega pomena. V podjetju UnistarPRO smo izjemno ponosni, da lahko sponzoriramo in podpiramo tako pomemben namen. Naša skupna odgovornost je, da povečamo ozaveščenost javnosti o pomembnosti informacijske varnosti. Prizadevanja, ki jih izvajamo danes, postavljajo temelje za varnejši in zanesljivejši digitalni svet jutri. Skupaj z CheckPointom bomo še naprej vztrajno omogočali slovenskim organizacijam dostop do preverjenih varnostnih rešitev.
S&T Iskratel
Tomaž Kužnik, direktor prodaje Infrastrukturne rešitve:
»Prejem nagrade ‘Check Point Top performing partner’ je še en dokaz, da je ekipa varnostnih strokovnjakov S&T Iskratel tako tehnično kot prodajno resnično izjemna in – kot sama nagrada pove – najboljša na slovenskem trgu. Ponosen sem na našo ekipo in z veseljem pogledujem v prihodnost, kjer nas čakajo naslednji odlični projekti, s katerimi bomo krepili kibernetsko odpornost naših strank, kot tudi partnerski odnos s proizvajalcem Check Point.«
Prijavi napako v članku