Telemach misli zeleno – z elektrarno na strehi, digitalnim poslovanjem …
Vsi poznamo primarno dejavnost Telemacha, televizijo, telefonijo, internet … malokdo pa pozna njihove trajnostne projekte, ki so usmerjeni v zeleno prihodnost. Tako so vzpostavili iniciativo »Misli zeleno«. Kaj pa to konkretno pomeni? To, da z različnimi projekti uresničujejo okoljsko odgovornost in k temu spodbujajo svoje zaposlene ter uporabnike. Več pa v nadaljevanju.
Dejavnosti Telemacha na področju zelene prihodnosti lahko strnemo v okolju prijazno delovanje, digitalizacijo poslovanja in v skrbno ravnanje z odpadki.
Sončna elektrarna na strehi poslovne stavbe
Pri Telemachu so za boljši jutri na strehi svoje poslovne stavbe na več kot 3000 kvadratnih metrih postavili sončno elektrarno. Elektrarna bo skrbela, da bo stavba naslednjih 30 let vsaj 20-odstotno samooskrbna. Ker si vse lažje predstavljamo konkretizirane podatke, naj navedemo še nekaj številk:
- S sončno elektrarno bo njihov ogljični odtis zmanjšan za kar 125 ton na leto.
- V enem letu bodo prihranili za kar 17.600 evrov električne energije.
- Fotonapetostna elektrarna obsega 866 PV polikristalnih modulov BISOL.
- Priključna moč znaša 242,48 kWp.
- Letna proizvodnja je ocenjena na 254.100kWh.
To so številke, ki govorijo same zase.
Pri Telemachu skrbijo tudi zato, da njihov vozni park v vse večjem deležu poganja elektrika. Do zdaj so kupili pet tovrstnih vozil, ki jih uporabljajo tehnične službe za obiskovanje uporabnikov, v prihodnje jih načrtujejo še več. Tudi za njihovo polnjenje skrbi elektrarna na strehi poslovne stavbe.
Digitalno je trajnostno
Telemach kot okoljsko ozaveščeno podjetje skrbi, da njihovo poslovanje v čim večji meri poteka digitalno, kar dodatno prispeva k optimizaciji porabe papirja. eRačun je vsekakor eden pomembnejših projektov v sklopu iniciative Misli zeleno. Poleg tega, da je okolju prijazen, je prijazen tudi do uporabnikov, saj poenostavi plačilo položnic.
eRačun v celoti nadomešča papirni račun in je na voljo kadarkoli in kjerkoli, poleg tega pa omogoča tudi pregleden arhiv plačil. Pozabite torej na kupe papirja in imejte vedno vse na svojem mestu.
Kako Telemach spodbuja plačevanje prek eRačuna? Uporabnikom omogočajo plačilo na spletu brez provizije. Tistim, ki se za eRačun še niso odločili, pa račune pošiljajo v kuvertah iz recikliranega papirja.
Ločevanje odpadkov
Zadnja, a vsekakor ne najmanj pomembna zadeva, je ločevanje odpadkov znotraj podjetja. Poleg tega uporabljajo papirnate vrečke, trajnostne brisače in higienski papir, ki je izdelan iz celuloze.
Vse to so ukrepi, ki se morda na prvi pogled zdijo kaplja v morje, a z njimi nenehno zmanjšujejo neposredno obremenitev okolja. Več kot bo takšnih praks, bolj zelen bo naš planet.
Prijavi napako v članku