Se naslednji teden Twitterju obetajo velikime spremembe?
Zanimivo je opazovati kako se s pomočjo družbenega omrežija kot je Twitter, hitro razširijo debate o samem Twitterju. To se je namreč dogajalo v zadnjih dveh dnevih, ko je na spletu zaokrožila novica, da naj bi pri Twitterju pripravljali večje spremembe. Uporabniki niso niti slučajno bili zadovoljni.
Opisane spremembe naj bi se nanašala ne razvrščanje tweetov. V tem trenutku se to dogaja po obranem kronološkem vrstnem redu. To pomeni, da je zadnji tweet tisti, ki se vam na zaslonu pokaže najvišje. Po poročanju Buzzfeeda pa naj bi prihajajoči teden pri Twitterju pripravljali spremembo, ki bi prikaz tweetov prepustila algoritmu. Slednji naj bi odločal o tem kakšen tweet se pokaže na katerem mestu in kdaj. To pomeni slovo od spremljanja tweetov v živo in s tem enega izmed ključnih razlogov za uporabo družbenega omrežja nasploh.
Govorice so se po spletu začele hitro širiti in uporabniki glasno protestirati. Učinek je bil tako velik, da se je moral oglasiti kar sam CEO podjetja, Jack Dorsey. Ob tem je zapisal, in delno pomiril, da naslednji teden pri Twitterju ne pripravljajo nobenih večjih sprememb glede razvrščanja tweetov. To pomeni, da bo še naprej nazadnje objavljen tweet umeščen na vrh časovnice. Hkrati pa, kot so opazili pozorni bralci, Dorsey ni omenil, da se spremembe ne bodo uvedle nikoli ampak je za časovni razpon izbral zgolj naslednji teden. V tweetih, ki so sledili prvotnemu, je podrobneje predstavil svojo vizijo za prihodnji razvoj Twitterja. Po njegovem mnenju je osnova storitve spremljanje dogodkov v živo. Iz tega razloga se ne nameravajo temu odpovedati niti v prihodnje. Hkrati pa podrobno spremljajo uporabo in želijo Twitter prilagoditi uporabnikovim potrebam. To pa pomeni, da se bodo spremembe v prihodnje odvijale.
Spremembe pa so za podjetje potrebne. Twitter se namreč nahaja v situaciji, ko se rast števila uporabnikov umirja in več ne dosega pričakovanj investitorjev ter finančnih analitikov. V samo enem letu se je število novih uporabnikov povečalo za dobrih 10 odstotkov kar je daleč premalo za standarde v tehnološkem sektorju. Iz tega razloga so najverjetneje večje spremembe nujne saj družbeno omrežje ne želi postati nišni ponudnik aktualnega dogajanja po svetu v tem trenutku.
Prijavi napako v članku