Računalniška znanja potrebujemo bolj kot kadarkoli
Tehnološki napredek hiti, zato se lahko prej ali slej zgodi, da razvoju že skoraj ne zmoremo slediti. Mislimo si, da smo v koraku s časom, pa se v službi ali doma pojavi nov program ali zamenjamo telefon, nato pa že brskamo po internetu ali sprašujemo mlajše, kako se kaj naredi. To se dogaja večini, ki ne dela na področju računalništva oziroma napredne tehnologije.
Razvoj in slediti napredku
Letošnje leto je bilo za vse velik izziv. Pandemija je na področju računalništva pokazala, kako vešči ste uporabe sodobne tehnologije, saj se je veliko podjetij moralo digitalno preobraziti. Če se računalnika ne bojite, ste se hitro prilagodili, v kolikor pa vam spremembe povzročajo težave, ste se znašli v situaciji, v kateri ste se morda počutili nemočni. Delovno področje se je moralo hitro prilagoditi na delo na daljavo, starši ste pomagali šoloobveznim otrokom, saj ste jih šolali doma, in kar naenkrat ste morali poznati več računalniških aplikacij kot sicer. Zato je računalniško izobraževanje izredno pomembno, tudi če ste se temu do zdaj spretno izogibali. Tudi za tiste, ki vsakodnevno uporabljate računalnik, je priporočljivo, da se izobražujete in znanje nadgrajujete, saj lahko le tako delo opravljate hitreje, natančneje in bolj kvalitetno. Sodobne informacijsko-komunikacijske tehnologije so nam lahko pri marsičem v pomoč, hkrati povečajo tudi delovno produktivnost.
Ni nujno, da za nov pogled potrebuješ nova očala
Izobraževanje lahko spremeni življenje in je pozitiven odgovor na veliko izzivov, s katerimi se spopadamo kot posamezniki ali kot družba. CDI Univerzum je šola za vse odrasle in nudi bogato paleto izobraževanj za vsakdanjo uporabo. Hitro so se prilagodili pandemiji, saj že vrsto let prakticirajo izobraževanje na daljavo, sedaj pa o tem tudi izobražujejo. Veliko povpraševanja je tudi po splošnih računalniških znanjih, in sicer po osnovnem in nadaljevalnem računalniškem izobraževanju. Precejšnja izvedba osnovnih tečajev v preteklosti se danes kaže po velikem povpraševanju po nadaljevalnih računalniških vsebinah. Glavni pomen računalniških tečajev je delo z internetom in spletnimi storitvami, kar predstavlja osnovo za delo z računalnikom. Osnovni tečaj vsebuje nepogrešljivi Microsoftovi orodji Word in Excel ter izredno priljubljeno Googlovo spletno e-pošto – storitev Gmail. Tečaj se ne zaključi brez poznavanja aplikacij, ki nudijo virtualne sejne sobe. Nadaljevalni računalniški tečaj se še bolj poglobi v Microsoftova pisarniška programa, Googlova orodja ter izdelovanje in oblikovanje enostavnih spletnih strani. Tečaji se prilagajajo tudi računalniškim trendom ter povpraševanju po različnih aplikacijah in orodjih. Lahko pa izberete in se vpišete v formalni izobraževalni program “Računalnikar”. Gre za triletni program in je primeren za vse, ki jih zanima delo na področju informatike. Kandidati se naučijo oblikovanja spletnih strani, programiranja, računalniškega oblikovanja dokumentov, vzdrževanja komunikacijskih in informacijskih sistemov ter vzdrževanja in nameščanja certifikatov. Program “Tehnik računalništva” je še en srednješolski program, v katerem pridobite širok spekter znanj. Tečaji in srednješolski programi se bodo letos začeli v mesecu septembru. Nekateri tečaji so brezplačni. V kolikor izvedba v učilnicah ne bo mogoča zaradi koronavirusa, bodo tečaji potekali na daljavo. Prijave zbirajo na e-poštni naslov info@cdi-univerzum.si in telefonsko številko 01 583 92 70. Več o srednješolskih programih in njihovih tečajih ter o brezplačnem individualnem svetovanju za učenje, izobraževanje, razvoj kariere ter osebno in poklicno rast pa si lahko preberete na spletni strani www.cdi-univerzum.si. (P.R.)
Avtorica: Vesna Mielitz
Prijavi napako v članku