Protipiratski mehanizem za procesorje Intel Sandy Bridge
Podjetje Intel je po dobrem letu dni najavilo razpoložljivost druge generacije procesorjev družine iCore, ki so nastajali pod razvojno oznako Sandy Bridge. Tu gre za procesorje družin Core i3, Core i5 in Core i7, ki so izdelani s pomočjo 32-nanometrske tehnologije in imajo vgrajeno zmogljivo grafično kartico (HD 2000 oziroma HD 3000). Procesorji Sandy Bridge so opremljeni še s povsem novim podnožjem LGA-1155.
Čeprav so procesorji Intel Sandy Bridge občutno zmogljivejši in energijsko varčnejši od predhodnikov, se jih bodo pirati po vsej verjetnosti izogibali kot hudič križa. Podjetje Intel je namreč pred kratkim potrdilo, da so v jedro novih procesorjev vgradili napreden protipiratski mehanizem. Ta naj bi preprečeval predvsem nelegalno kopiranje filmskih uspešnic. In to še ni vse. Podjetje Intel naj bi s številnimi filmskimi hišami in distributerji digitalnih vsebin že sklenilo pogodbe o varovanju njihovih del.
V procesorjih Intel Sandy Bridge je dejansko vgrajena tehnologija, ki video vsebino dešifrira šele tik preden je ta pripravljena za prikaz na zaslonu oziroma televizorju. To z drugimi besedami povedano pomeni, da bo tu kopiranje filmskih uspešnic iz zgoščenk praktično misija nemogoče. Onemogočeno naj bi bilo celo kopiranje z zajemom videosignala. Ali to posledično pomeni, da so procesorji Intel Sandy Bridge že vnaprej obsojeni na slabo prodajo?
Prijavi napako v članku