USB delilnik s 4 vhodi za vgradnjo v 5,25-palčno režo na sprednji strani računalnika
Če imamo srečo, potem pod ali nad našo mizo ropota računalnik, ki ima na zadnji strani dva USB vhoda. Če je naša sreča še večja, sta ta dva vhoda po standardu 2.0, kar pomeni 40-krat višje hitrosti kot USB 1.1. Če pa smo najsrečnejši, potem imamo poleg teh dveh USB priključkov še dva priključka na sprednji strani računalnika. Skratka, priključkov kar jih hočemo! Ali pač ne? Dejstvo je, da USB priključkov ni nikdar dovolj. Res je, da zelo poredko srečamo tipkovnico na USB vodilu, kaj šele, da bi ta imela razširitev za več USB vhodov. Ali pa monitor – še pred kakima dvema letoma smo mislili, da bodo poslej vsi monitorji imeli dodatne USB razširitve pod sliko, a so se proizvajalci odločili USB zadeve prepuščati strokovnjakom za ta področja – izdelovalcem matičnih plošč in izdelovalcem računalniške periferije. Tako smo danes največkrat primorani kupiti USB hub – razširitveno škatlico, ki en USB priključek iz računalnika razdeli na (ponavadi) štiri dele. Od teh štirih delov si vsak vzame premosorazmerni delež hitrosti. To pomeni, da bo od 12 Mbps pri USB 1.1. vsaka naprava deležna le 3 Mb/s hitrosti, če bodo vse priključene USB naprave zahtevale polne prenose. V praksi seveda ni tako. Miška je npr. med najmanjšimi porabniki hitrosti, USB polnilec za GSM je sploh ne rabi, po drugi strani pa sta web kamera ter digitalni fotoaparat velika porabnika, ki ju velja ločiti, in sicer tako, da je eden priključen na enega od štirih vhodov na USB delilniku, medtem ko naj bo drugi priklopljen v preostali USB vhod na računalniku. Pa še tale nasvet – nekateri USB delilniki so na voljo z napajalnikom, medtem ko so drugi na voljo brez in za napajanje vseh štirih USB naprav koristijo kar dovodno USB povezavo. Ponavadi to ne predstavlja težav, razen če imamo na enoto priključene močne porabnike, kot je npr. force-feedback igralna palica. Tedaj se poslužimo delilnika z napajalnikom, saj ta vsem napravam zagotavlja maksimalno še dovoljeno napajanje po USB standardu.
Letališka cesta 29, 1000 Ljubljana, Tel: 01 548 48 00
Xenon forte d.o.o. je podjetje s 30-letno tradicijo. V celotnem času svojega obstoja se zavzema za odličnost in verodostojnost.
Skupaj s podjetji Xenon forte Zagreb d.o.o., Xenon ... Več
Podjetje iRobot se kot vodilni svetovni proizvajalec robotov za domačo rabo že več kot 25 let posveča razvoju, oblikovanju in izdelavi robotov, ki ljudem pomagajo postoriti več. ... Več
Likozarjeva ulica 3, 1000 Ljubljana, Tel: 080 33 44
V podjetju Planet GV posameznikom in podjetjem v Sloveniji pomagamo do novih znanj in boljših poslovnih rezultatov. Živimo in delujemo v skladu s svojim sloganom »Povezujemo priložnosti«.
Bogati ... Več
O agenciji 4WEB
Digitalna agencija 4WEB obstaja že 20 let in v tem času so ustvarili že mnogo uspešnih spletnih strani, spletnih trgovin in različnih aplikacij. Odlikujeta ... Več
To spletno mesto uporablja piškotke, s katerimi vam lahko zagotovimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Podatki o piškotkih so shranjeni v vašem brskalniku in opravljajo funkcije, kot so vodenje uporabniške seje in pomoč naši skupini pri razumevanju, kateri odseki spletnega mesta se vam zdijo najbolj zanimivi in koristni.
Nujni piškotki
Nujni piškotki so ključni za delovanje spletnega mesta in jih ne morete izklopiti.
Če onemogočite ta piškotek, vaših nastavitev ne bomo mogli shraniti. To pomeni, da boste morali vsakič, ko obiščete to spletno mesto, piškotke znova omogočiti ali onemogočiti.
Tretjeosebni piškotki
To spletno mesto uporablja Google Analytics za zbiranje anonimnih podatkov, kot so število obiskovalcev spletnega mesta in najbolj priljubljenih strani. Če omogočimo piškotek, nam pomaga izboljšati spletno mesto.
Najprej omogočite nujne piškotke, da bomo lahko shranili vaše nastavitve!