Kako na Android namestiti aplikacije, ki niso na voljo za nas?
Spletna portal Android Market trenutno ponuja že več kot 400-tisoč aplikacij za mobilne naprave Android. Od tega je kar dve tretjini aplikacij povsem brezplačnih. Kljub temu se včasih lahko zgodi, da določene aplikacije ne moremo namestiti na mobilno napravo Android. Glavni razlog tiči v tem, da Slovenija žal ne sodi med tiste države, ki bi jim bile na voljo prav vse aplikacije, ki se znajdejo na spletnem portalu Android Market. To še posebej velja za tisto programsko opremo, ki je na portal prispela pred kratkim (na primer mobilni spletni brskalnik Google Chrome).
Odprava te omejitve je relativno preprosta, če si na mobilno napravo Android namestimo aplikacijo Market Unlocker. Ta je na voljo za brezplačen prenos na naslovu http://goo.gl/cNTkW. Uporaba aplikacije Market Unlocker je nadvse enostavna. Če želimo na primer namestiti programsko opremo, ki je na voljo le za uporabnike v ZDA, odpremo program in gumb »Enable Unlocker« preklopimo na »ON«. Nato se odpravimo na Android Market in poiščemo želeno aplikacijo. Program Market Unlocker bo nato samodejno poskrbel, da vas bo, preko tako imenovanega proxy strežnika, aplikaciji predstavil, kot da nahajate v ZDA.
Žal tudi tu ni vse zlato, kar se sveti. Prednosti aplikacije Market Unlocker bodo namreč lahko koristili le tisti uporabniki mobilnih naprav Android, ki imajo tako imenovane »root« oziroma upravljavske pravice. Tu gre dejansko za pravice, s katerimi pridobimo več možnosti uporabe pametnega mobilnega telefona Android. Kako pridobiti »root« oziroma upravljavske pravice na pametnem mobilnem telefonu Samsung Galaxy S2, pa si lahko preberete na spletnem naslovu http://goo.gl/QhrdH.
Prijavi napako v članku