Peugeot Slovenija z uporabo »big data« podatkov do rekordne, 30-odstotne konverzije
Matej Kolar, vodja projektov v marketingu v podjetju Peugeot Slovenija, je ob še eni uspešno zaključeni digitalni oglaševalski akciji povedal: »Enako kot pri akciji za Peugeot 208 smo tudi pri tej uspešno uporabili napredne oblike zakupa medijskega prostora v digitalnih medijih in napredne, interaktivne oglase. Kontakti, ki smo jih pridobili v tej akciji, so v večini primerov kakovostni, kar potrjujejo tudi odzivi iz naše prodajne mreže. Natančno določen in nadzorovan proces obdelave pridobljenih kontaktov skozi različne točke stika pa nam omogoča prepoznavanje obetajočih strank in izboljšanje kakovosti potencialnih strank.«
Programatični zakup oglasnega prostora v digitalnih medijih, ki temelji na »big data« podatkih
Zakup digitalnih medijev, ki temelji na realnočasovni uporabi »big data« podatkov, je danes za naročnike strateškega pomena. S programsko opremo iPROM Cloud so v iPROM-u pri tokratni akciji poleg klasičnih vedenjskih vzorcev ciljnih skupin pri ciljanju vključili tudi podatke, pridobljene iz pretekle oglaševalske akcije za Peugeot Slovenija, in jih uporabili za ciljano posredovanje oglasov v tokratni oglaševalski akciji za Peugeot 308. S tem je iPROM izkoristek medijskih sredstev, namenjenih zakupu oglasnega prostora v digitalnih medijih, še izboljšal, saj so dosegli 30-odstotno konverzijo. V prejšnji akciji za model Peugeot 208 je bila konverzija 27,6-odstotna.
Andrej Ivanec, direktor medijskega načrtovanja v podjetju iPROM, je ob tem povedal: »Pri spletnem oglaševanju je ključna strokovna uporaba programske opreme, ki nam omogoča pridobivanje in realnočasovno obdelavo podatkov za ciljano in personalizirano oglaševanje v digitalnih medijih. Gre za »pametno« digitalno oglaševanje, ki temelji na programski opremi za strojno učenje, brez katere danes praktično nimamo možnosti za racionalno izrabo oglaševalskega denarja, namenjenega digitalnim medijem.«
Profiliranje internetnih uporabnikov za namen razvoja digitalnega marketinga je po mnenju Ivanca zgolj en korak podjetij pri odkrivanju potenciala, ki ga nosijo v sebi »big data« podatki. »Uporaba spletnega profiliranja je praktično neomejena,« dodaja Ivanec. »Lahko se ga uporabi za neposredno trženje (npr. e-poštna akcija, ki se osredotoča na najbolj obetajoče potencialne kupce). Še ena možnost, ki obstaja, je prilagoditev spletne trgovine, ki bo temeljila na ciljnih profilih internetnih uporabnikov. Oglaševalcem svetujem, da shranjujejo bogate zaloge informacij o digitalnih potrošnikih, ki so jim takoj na voljo, in z njimi razvijajo zelo ciljno usmerjene oglaševalske akcije, ki bodo povečevale učinkovitost njihovega trženja.«
Prijavi napako v članku