NT konferenca: 2. del
Metem ko so prvi dan 14. Microsoftove NT konference zaznamovale številne plesne predstave, zabavni programi, prikaz veščin “kraje” ročnih ur, sončnih očal in celo spodnjih hlač ter uvodni govori številnih slovenskih in tujih uglednih gostov, je drugi dan minil predvsem v znamenju spoznavanja novih Microsoftovih tehnologij in njihove uspešne implementacije v prakso ter visokih temperatur, saj smo že ob prihodu na prizorišče namerili kar krepkih 29 stopinj Celzija (vsaj glede na elektronski termometer, vgrajen v novi Škodi Octaviji).
Delavnice, ki so potekale od devetih zjutraj do petih popoldne, so bile razporejene v petnajstih dvoranah. Na njih so udeleženci lahko spoznali Microsoftovo vizijo programske opreme naslednje generacije, ki združuje bogato okolje na namizju ali strežniku ter storitve, ki se nahajajo v »oblaku« ter priložnosti, ki se jim odpirajo z novim pristopom k programski opremi.
Udeleženci so imeli možnost spoznati tako različne načine uporabe programske opreme s storitvami kot tudi ključne tehnologije, med katerimi najdemo Windows Azure, storitveno platformo Azure Services Platform, tehnologijo Live Mesh za sinhronizacijo podatkov med različnimi platformami ter rešitve Live za podjetja in končne uporabnike. Na konferenci je bilo seveda veliko govora tudi o prihajajočem operacijskem sistemu Windows 7 in pisarniškem paketu Office 14.
Microsoftovi partnerji so tudi letos odigrali pomembno vlogo na NT konfererenci. Ker njihova ponudba rešitev ima v slovenskem prostoru velik pomen in ker so predstavili, kam nas vodi prihodnost in kakšna bo hiša prihodnosti, je bila zanimiva za večino udeležencev drugega dneva konference. Na NT konferenci so bila vsa vodilna slovenska podjetja, kot so na primer Telekom, Mobitel, S&T Slovenija, Canon, Lenovo, Špica, Iskrateling in drugi.
Na tiskovni konferenci je bilo nadvse zanimivo predavanje o kraji realnih in navideznih identitet ter podatkov zaupne narave. Predavanje oziroma okroglo mizo sta vodila nekdanja agenta FBI, in sicer Bob Arno in Ed Gibson. Predavatelja sta novinarje opozorila na dejstvo, da nihče ni varen pred goljufijami. Po njunem prepričanju naj bi bili Slovenici najbolj ranljivi na spletne prevare, saj spletni kriminalci pogosto ne izbirajo žrtev. Na koncu smo si še ogledali filmski posnetek, kako poteka klasična kraja.
Nadvse zanimivo in tudi zelo obiskano je bilo predavanje gospe Marte Kos Marko iz podjetja GKTI, izobraževanje na tematiko kaj lahko sami naredimo za uspešno kariero. Iz predavanj je bilo razvidno, da pri iskanju nove ali boljše zaposlitve ne zadošča le inteligenca, ampak moramo biti še posebno pozorni na t. i. čustveno in socialno inteligenco. To naj bi veljalo še posebno za osebe na vodilnih položajih.
Microsoft bo danes odlično poskrbel tudi za zabavo, saj je za drugi konferenčni dan 14. NT konference pripravil še predstavo Čas za spremembo in bučno glavna zabavo s tematiko »Saint & Sinner, ki bo potekala v ambasadi Gavioli do poznih jutranjih ur.
Prijavi napako v članku