Windows 7 ponovno zabeležil rast tržnega deleža
Čeprav je Microsoft prvo podporo za Windows 7 ukinil že januarja leta 2015, ko je dal uporabnikom možnost brezplačnega prehoda na operacijski sistem Windows 10, pa je ta med uporabniki osebnih računalnikov še vedno zelo priljubljen. Še več, nedavna raziskava analitskega podjetja NetMarketShare je namreč pokazala, da se je maja delež operacijskega sistema Windows 7 v primerjavi z januarjem celo povečal, čeprav že kar nekaj časa ni več v prodaji. Raziskava je namreč pokazala, da je delež operacijskega sistema Windows 7 maja letos znašal 49,46 odstotkov, medtem ko je ta delež v aprilu znašal slab odstotek manj (48,5 odstotkov).
Pri tem je zanimivo predvsem to, da je operacijski sistem Windows 7 pridobil 0,96 odstotni tržni delež ravno v času, ko je bilo delovanje izsiljevalske kode WannaCry oziroma Wanna Decrypter na vrhuncu. S škodljivo programsko kodo WannaCry je bilo namreč okuženih daleč največ osebnih računalnikov z operacijskim sistemom Windows 7, in sicer skupno kar 98 odstotkov. Z novo škodljivo kodo se je okužil še odstotek uporabnikov računalnikov z operacijskim sistemom Windows Server 2008 R2, 0,03 odstotkov okužb pa je doletelo uporabnike 64-bitne različice Microsoftovega najnovejšega operacijskega sistema Windows 10.
Na srečo Microsofta je v mesecu maju na priljubljenosti pridobil tudi operacijski sistem Windows 10, vendar manj kot Windows 7. Tržni delež operacijskega sistema Windows 10 se je maja v primerjavi z aprilom povečal s 26,28 odstotkov na 26,78 odstotkov.
Prijavi napako v članku