Na največji tehnološki konferenci leta GAME CHANGER 2.0 več kot 680 udeležencev
Digitalna Evropa in izzivi za slovenska podjetja
Konferenco je odprla Jola Dervishaj iz Evropske komisije s predstavitvijo ključnih ugotovitev iz poročila »Digitalno desetletje 2024«. V EU je treba ukrepati hitreje in digitalno preobrazbo pospešiti zlasti za mala in srednja podjetja.
Digitalni napredek Slovenije k ciljem digitalnega desetletja odraža nekatere skupne izzive. Med njimi so predvsem razlike v digitalizaciji med malimi (MSP) in velikimi podjetji, pomanjkanje strokovnjakov za IKT ter nizka raven osnovnih in naprednih digitalnih znanj in spretnosti. Samo 44,7 % slovenskih MSP uporablja umetno inteligenco, računalništvo v oblaku ali podatkovno analitiko, kar je manj od evropskega povprečja (54,6 %).
Med opaznejšimi dosežki Slovenije je povezljivost z optičnimi omrežji. Slovenija napreduje tudi v digitalizaciji javnih storitev, zlasti na področju e-zdravja. Aktivna je v večdržavnih projektih, kot so skupna podatkovna infrastruktura in storitve, mikroelektronika in komunikacijske tehnologije ter Skupno podjetje za evropsko visokozmogljivostno računalništvo. Ključen izvedbeni korak pri preobrazbi Slovenije in Evrope so evropska vozlišča za digitalne inovacije. Slovenija naj nadaljuje po tej poti z visokimi ambicijami, priporoča Evropska komisija.
Navdihujoči paneli in poglobljene razprave o prihodnosti tehnologije
Udeleženci so tekom dneva imeli priložnost sodelovati v pogovorih z vrhunskimi strokovnjaki in panelisti v treh tematskih dvoranah, kjer so razpravljali o prihodnosti e-trgovine, finančnih tehnologijah in velikih podatkih. V dvorani E-commerce so panelisti, med njimi tudi Petra Parovel (SWY), raziskovali različne trende, kot so rast B2B modela, livestream nakupovanje ter etični in okoljski vidiki, ki postajajo vse pomembnejši za sodobne blagovne znamke.
V dvorani Big Data so panelisti, kot sta Jure Bračko (OTP Banka) in Jernej Smisl (Pristop), obravnavali vpliv velikih podatkov in umetne inteligence na uporabniško izkušnjo ter napredne trženjske strategije. Martin Ulbrich (Evropska komisija), Marko Grobelnik (IJS) in Gregor Strojin (Deloitte Legal Reff) pa so se osredotočili na priložnosti, ki jih prinaša evropski pristop k urejanju in razvijanju umetne inteligence.
Med udeleženci so bili tudi Miro Mauhar (Styria Media International), ki je osvetlil pomen personaliziranega oglaševanja, ter Jon Butterfield (podjetnik, investitor, svetovalec), ki je delil vpoglede v investicijske inovacije za start-up podjetja.
Posebno pozornost je pritegnila razprava, kjer so Blaž Brodnjak (Nova Ljubljanska Banka), Dejan Roljić (Naka) in Ajša Vodnik (AmCham Slovenia) delili svoje poglede na komplementarnost tradicionalnih in novih finančnih sistemov ter prihodnost financ.
Povezovanje in sproščeno vzdušje za zaključek
Konferenca Game Changer 2.0 je poleg strokovnih panelov omogočala tudi mreženje in druženje v EXPO coni, kjer so udeleženci preizkušali inovativne izdelke in izkoristili priložnost za sproščeno povezovanje ob martinovanju.
Dogodek je ponovno dokazal, da Game Changer ni le konferenca – je platforma, ki navdihuje, spodbuja inovacije in povezuje ključne akterje iz različnih panog.
Prijavi napako v članku