Meta znova testira vsiljive AI bote, uporabniki zaskrbljeni

Ko smo že mislili, da je obdobje nadležnih sistemov umetne inteligence (AI botov) končano, je Meta znova presenetila. V zadnjem letu je podjetje na platformah WhatsApp, Facebook Messenger in Instagram uvedlo kar 28 AI botov. Ti so samostojno objavljali slike in začeli pogovore z uporabniki, ki pa so se množično pritoževali, da jih ne morejo blokirati. Meta je za to krivila napako v programski kodi.
Kot vse kaže podjetje Meta znova pospešeno razvija AI bote. Notranji dokumenti podjetja Alignerr, ki se ukvarja z usposabljanjem umetne inteligence, razkrivajo, da Meta razvija nove bote, ki bodo na Messengerju, WhatsAppu in Instagramu samoiniciativno nagovarjali uporabnike. Bot naj bi, na primer, predlagali filme in druge vsebine, kar naj bi, vsaj po prepričanju podjetja Mata, uporabnikom izboljšalo uporabniško izkušnjo.
Meta potrdila omejeno testiranje AI botov
Meta je za TechCrunch potrdila, da trenutno testira “follow-up” funkcionalnost AI botov, vendar le pod določenimi pogoji. Bot lahko znova kontaktira uporabnika le, če je ta v zadnjih 14 dneh sam sprožil pogovor in postavil vsaj pet vprašanj. V nasprotnem primeru bot ne bo nadaljeval pogovora.
Meta poudarja, da boti ne pošiljajo ponavljajočih se ali nezaželenih sporočil. Če uporabnik ne odgovori, komunikacija ne poteka dalje. Boti imajo tudi omejen spomin in si lahko za kratek čas zapomnijo vsebino pogovora. To naj bi posledično izboljšalo uporabniško izkušnjo.
Meta cilja na večjo vključenost uporabnikov in več oglasov
Po navedbah predstavnika Mete je glavni cilj nove funkcionalnosti umetne inteligence spodbujanje večje vključenosti uporabnikov in odkrivanje zanimivih vsebin. Daljše zadrževanje uporabnikov na platformi pomeni več prikazanih oglasov, kar koristi poslovnemu modelu podjetja. O tem, ali Meta namerava AI bote monetizirati z oglasi ali plačljivimi odzivi, ostaja neznano. Prav tako ni jasno, ali bodo tovrstni boti uporabljeni tudi v vedno bolj priljubljenem navideznem svetu Horizon Worlds.
Prijavi napako v članku