Maraton kratkih filmov
Premik v filmsko ustvarjalno poletje
Za vse ljubitelje in ustvarjalce filma bo letošnje poletje še posebej nepozabno in zabavno. Lahko se bodo družili, ustvarjali in potegovali za privlačne nagrade. V avgustu, od 18. do 21., podjetje digiGRAL v sodelovanju s kulturnim društvom Makin’GO iz Gorice in EGSŠ Radovljica, prireja prvi maraton filmskega ustvarjanja MUVIT/6×60.
Vabilo ekipam k prijavi je že odprto
MUVIT/6×60 je filmski maraton, kjer prijavljene filmske ekipe v 60-ih urah napišejo, posnamejo, zmontirajo in oddajo kratek film (najmanj 6 minut). Vsaka filmska ekipa dobi v ovojnici, ki jo izžreba, tri usmeritve, ki jim mora slediti pri ustvarjanju filma. Sodelujoče ekipe bodo pri ustvarjanju popolnoma samostojne in odgovorne za produkcijo. Prijave so možne do sobote, 11. avgusta ob 00:00 (oziroma do zapolnitve vseh mest). Število sodelujočih ekip je omejeno na največ 18 (že sedaj pa imajo polovico mest zasedenih). Sodelovanje na maratonu MUVIT/6×60 je brezplačno in popolnoma brez kotizacij.
Nepozabna ustvarjalna filmska avantura
Ustvarjalne filmske ekipe bodo za dva dni in pol svojo vsakodnevno resničnost zamenjale za razburljivo, čustveno nabito, energično, evforično, kreativno, družabno, filmsko resničnost. Te dni bo šlo filmsko zares! Domišljija bo lahko pokazala ves svoj potencial, improvizacija bo krpala kritične trenutke, znanje bo postavljalo temelje, spretnost komuniciranja bo povezovala in ustvarjala pozitivno vzdušje. Rok za dokončanje kratkega filma in realne razmere bodo ustvarili intenzivnost in humor, ki bosta premikala meje posameznikov in meje ustvarjanja mogočega.
Akcija snemamo!
Filmski maraton organizatorjem pomaga izvesti EGSŠ Radovljica, kjer bo tudi baza dogajanja. Skupaj z digiGRALom verjamejo, da tovrstni uspešni projekti doprinašajo družbi in navdihujejo nove zgodbe. Filmske ekipe se bodo zbrale na štartni lokaciji EGSŠ Radovljica, kjer bodo prejele svojo ovojnico z usmeritvami za delo. Da bo filmska avantura še bolj zabavna, bodo morale ekipe pri ustvarjanju svojega filma uporabiti predpisan predmet, filmsko akcijo in stavek. Najkrajša zapovedana dolžina, ki ji mora film zadostiti, je 6 minut.
MUVIT/6×60 se bo pričel v ponedeljek, 18. avgusta 2014 na EGSŠ Radovljica, ob 12:00 in se končal v sredo, 20. avgusta 2014, ob 23:59. Ekipe si bodo nato privoščile počitek, strokovna žirija, ki jo bodo predstavljali uveljavljeni filmski ustvarjalci, pa bo pričela z ocenjevanjem vseh uspešno končanih kratkih filmov. Zmagovalci bodo razglašeni na končni projekciji, v četrtek, 21. avgusta 2014 ob 21. uri, po kateri bo sledila tudi podelitev nagrad.
Denarni sklad za nagrade znaša 3.000,00 eur
Tri najuspešnejše ekipe kratkega filmskega projekta bodo razveselile tudi denarne nagrade. Zlati MUVIT bo v vrednosti 1.500,00 evrov pripadel zmagovalni ekipi. Drugo uvrščena ekipa bo prejela srebrni MUVIT, v vrednosti 1.000,00 evrov. Tretje mesto pa bo ekipo razveselilo z bronastim MUVITom, v vrednosti 500,00 evrov. Vsi pa bodo bogatejši za novo izkušnjo, za izpeljan odličen projekt, za nova poznanstva in veze, za nekaj promocije in prelep občutek, ko uspeš premakniti svoje meje in narediti nekaj, kar si si morda vedno želel – posneti čisto svoj film ter ga za nameček dati še v presojo strokovni žiriji.
Izredni pogoji kot olje na ogenj
Kot je dejal Gregor Graf, soorganizator maratona MUVIT/6×60: »Dandanes ima vse več ljudi na voljo videoprodukcijsko opremo, kar pomeni, da je okoli nas vse več filmskih ustvarjalcev. Nad konceptom 6×60 smo bili navdušeni, saj v svojem jedru zastopa enaka načela, kot digiGRAL. Maja Šest, ki v digiGRALu pokriva področje videoprodukcije, pa ima s konceptom 6×60 že precej izkušenj, saj se je v podoben izziv podala kar 4x! Zaradi prekrivanja interesov pa bo letos prisotna v organizacijski ekipi,« pojasnjuje Graf in dodaja:
»Aktivacija in ustvarjanje, ne samo konzumacija, so naše gonilo. Pokazati jim želimo, da lahko izredni pogoji (časovna stiska, neustrezni vremenski pogoji, omejenost lokacij in drugih virov), kakršnim bodo izpostavljeni v času udeležbe na MUVITu, predstavljajo dodatno spodbudo, ki prinese nepričakovano pozitivne rezultate. To je lahko najboljša lekcija, ki spodbudi kreativce, da premagajo svoje blokade in se preprosto odpravijo v akcijo. Nenazadnje želimo že zaradi narave našega dela spodbujati inovativne pristope in načine izražanja v formi kratkega filma ter s tem bogatiti družbo s pozitivnimi zgodbami.«
Prijavi napako v članku