Kloniranje ali preslikava?
Kloniranje
in preslikava sta podobni stvari, obe namreč naredita natančno kopijo vsebine vašega trdega diska. Pri kloniranju s pomočjo sekundarnega naredimo kopijo prvotnega diska. S preslikavo pa se ustvari velika arhivska datoteka, iz katere lahko pozneje rekonstruiramo vsebino diska. (Večina takšnih programov omogoča tudi obnovo posameznih datotek.)
Kloniranje je očitno enostavnejša izbira, če se odločate za nadgradnjo vašega trdega diska – pod pogojem, da bosta oba pogona delovala na istem računalniku.
Preslikava omogoča boljšo izbiro za arhiviranje zaradi naslednjih razlogov:
1. Možnost shranjevanja na različne medije. Medtem ko kloniranje zahteva uporabo sekundarnega trdega diska, imate pri preslikavanju veliko več možnosti. Sliko lahko shranite na primarni ali katerikoli drugi disk. Še več, če ste pripravljeni na menjavanje ploščkov, lahko sliko shranite tudi na DVD.
2. Boljši programi za preslikavo, kot je True Image, lahko naredijo primarne varnostne kopije, s čimer zapišejo samo stvari, ki so se spremenile od zadnjega arhiviranja. To pomeni, da z enim programom opravimo dve nalogi hkrati.
3. Preslikava je varnejša. Če zlonamerna programska koda okuži računalnik in ugotovi, da sta na računalniku dve Windows particiji, lahko okuži obe. To je veliko manj verjetno, če je slika diska stisnjena datoteka v unikatnem formatu.
Prijavi napako v članku