Kitajska bo operacijski sistem Windows zamenjala za..

Po propadu trgovinskih pogajanj med Kitajsko in ZDA, bi bila števila kitajska podjetja uvrščena na seznam podjetij, za katera morajo ameriška podjetja dobiti dovoljenje ameriške vlade, če želijo poslovati z njimi. Zaradi sankcij so zdaleč največjo škodo utrpeli podjetji ZTE in Huawei, saj je njihovo poslovanje zelo omejeno. Kot pa vse kaže bo Kitajska vrnila udarec Združenim državam Amerike, saj vlada resno razmišlja o tem, da bi se znebila ameriške tehnologije, vključno s programsko opremo.
Prehod na kitajsko tehnologijo bo izveden za vse javne in državne ustanove, to pa naj bi trajalo koli tri leta. Operacijski sistem Windows bo po vsej verjetnosti nadomestil odprtokodni operacijski sistem UOS Linux, ki sicer temelji na osnovi operacijskega sistema Deepin. Uporabniki bodo s tem dejansko pridobili uporabniški vmesnik, ki je neka mešanica vseh operacijskih sistemov na trgu. Vrstica z ikonami na dnu zaslona je namreč podobna tisti, ki jo najdemo v Applovem mobilnem operacijskem sistemu v iOS, opravilna vrstica na desni je podobna vrstici z obvestili na priljubljenem sistemu Android, same ikone in gumbi pa si delijo funkcionalnost z drugimi distribucijami Linuxa.
Operacijski sistem UOS Linux bo seveda opremljen z vso osnovno programsko opremo, ki jo uporabniki potrebujejo tako za delo kot za zabavo. Ker je od januarja letos na voljo stabilna različica novega operacijskega sistema, dejansko ni nobenih ovir za pričetek njegove uporabe. Poleg tega operacijski sistem UOS Linux deluje na kitajski strojni opremi in se v povprečju lahko zažene v 30 sekundah, kar je za mnoge uporabnike povsem sprejemljivo.
Prijavi napako v članku