Kako povečati obisk spletne strani?
V današnjem hiper-povezanem svetu se vse več vsakodnevnih aktivnosti seli na splet. Priložnosti in potencial spleta pa so opazili tudi različni ponudniki blaga in storitev. Zaradi njih je splet postal izjemno nasičeno in konkurenčno okolje, ki jih sili k inovativnosti in svežemu načinu pridobivanja strank.
O tem, kaj lahko naredite, da na vašo spletno stran privabite več obiskovalcev in si povečate možnosti za prodajo, smo se pogovarjali z ekipo podjetja Dominatus d.o.o. Zaupali so nam 3 načine, s katerimi lahko privabite več obiskovalcev na vašo spletno stran in tako nemudoma povečate izkupiček vaših trženjskih akcij na spletu.
3 načini za povečanje obiska spletne strani
1.) Vzemite si čas in poskrbite za vrhunsko vsebino
Google ves čas nadgrajuje in posodablja svoje algoritme iskanja. Če želite, da vas potencialne stranke najdejo preko različnih brskalnikov in da je vaša stran karseda blizu vrha zadetkov, je ključno, da so vaše vsebine vrhunsko pripravljene, dobro optimizirane in urejene.
Ko pripravljate tekste, vedno pričnite z vpadljivim naslovom. O tem, da so naslovi vredni kar 90 % oglaševalskega denarja, so fantje že pisali. Z naslovom pritegnite pozornost in napišite vaše vsebine tako, da boste izpostavili problem in pokazali kakšno rešitev imate zanj! Z naslovi in vsebino ne zavajajte, prav tako pa ne pozabite dodati poudarkov in slik, ki bodo razbili monotonost besedil.
Za ustrezno vsebino pa morate poskrbeti tudi zato, ker je Google že začel ocenjevati kvaliteto vsebine na spletnih strani. V praksi pa to pomeni, da se v vrhu iskalnih rezultatov nahajajo strani s kvalitetno in za obiskovalce relevantno vsebino!
2. Navdušite potencialne obiskovalce s prepričljivo grafiko oz. grafično vsebino
Zamislite si, da se po napornem dnevu v službi usedete za računalnik in začnete brskati po internetu. Ker ste precej utrujeni, se vam najverjetneje niti ne ljubi brati dolgih člankov in iskati želenih informacij iz njih. Brskate po Facebooku in na enkrat se vam prikaže oglas, ki vam namigne, da vas na drugi strani klika čaka zanimiva infografika ali video predstavitev produkta, ki vas zanima.
V trenutku se zaveste, da lahko brez večjega napora pridobite želene informacije o produktu, ki vas zanima. Kliknete na povezavo … in, če so lastniki spletne strani dovolj kvalitetno opravili 1. točko današnjega članka, postanete njihova zadovoljna stranka. 🙂
Različne grafične predstavitve (infografike), videi, prepričljivi in vpadljivi oglasi in podobna gradiva so primeri multimedijskih vsebin, ki nagovarjajo človekove osnovne čute. Poleg tega pa lahko, če jih pravilno uporabite, v trenutku pridobijo pozornost potencialnih strank in jih prepričajo, da obiščejo vašo stran.
3. Optimizirajte vašo stran za iskalnike
Search Engine Optimization oz. optimizacija strani za brskalnike se je v zadnjih letih precej spremenila in dodelala. Google, ki je še vedno »veliki vladar« spletnega sveta, precej redno posodablja, nadgrajuje in spreminja algoritme iskanja. Če želite, da vas in vaše storitve uporabniki najdejo tudi preko različnih iskalnikov, potem morate spletno stran nujno optimizirati, nadgrajevati in posodabljati tudi vi!
Tako kot želite, da vas opazijo stranke, pa morate poskrbeti tudi da vas opazi Google. Če želite, da se bodo Googlovi spletni pajki uspešni plazili po strani in jo ustrezno indeksirali, uporabite Google Webmaster Tools oz. Google Search Console, kot se imenuje od lanskega leta. S tem orodjem lahko uspešno poskrbite, da bo vaša stran »Google-friendly«, kar pa bo imelo pozitiven učinek na vašo organsko pozicijo med iskalnimi rezultati.
Ne pozabite, da mora biti »najprej štalca, pol pa kravca«
Na spletu predvsem zadnjih nekaj let poteka prava mala vojna za naklonjenost in pozornost uporabnikov. Ljudje smo postali izjemno zahtevni uporabniki, ki vsebine iščemo in konzumiramo izrazito selektivno. Časi, ko je bilo na spletu dovolj, da imamo postavljeno spletno stran, ki sama generira nove kupce in obiskovalce, so tako že zdavnaj minili.
S stavkom iz legendarne TV reklame vas želimo opozoriti na dejstvo, da morate najprej poskrbeti za spletno stran, šele nato pripeljite obiskovalce nanjo – če jo bodo zapustili, preden jih vaše sporočilo doseže, bodo vsi vaši napori zaman.
Prijavi napako v članku