Računalništvo, telefonija
13.09.2018 15:15

Deli z drugimi:

Share

Kako je izdelana vaša brezstična kartica?

Kartice. Vsi jih imamo v denarnici, vendar le redko pomislimo na to, kako nastane kodirana in personalizirana kartica, ki deluje brezstično. Namig: ni tako zapleteno, kot se morda sliši.
Kako je izdelana vaša brezstična kartica?
Kako je izdelana vaša brezstična kartica?

Brezstična tehnologija nam je v veliko pogledih olajšala vsakodnevno poslovanje Podatki s kartic se na primer brezstično berejo na avtobusih, na smučiščih, pa tudi v logističnem procesu, pri skladiščenju in identifikaciji.

Najpogosteje uporabljamo bančne kartice z integriranim komunikacijskim čipom kratkega dosega (Near Field Communication – NFC) in anteno, ki nam v trgovini ali baru omogoči brezstično plačevanje.

Brezstične kartice so izdelane s pomočjo kartičnih tiskalnikov, najpogosteje pa s posebnimi retransfernimi ali termotransfernimi tiskalniki. Proces izdelave kartice, od načrtovanja v programskem orodju do končne prilagoditve za želeni namen, poteka v treh korakih:

  1. 1. Najprej oblikujemo grafiko v programu za tisk kartic. Izberemo jo lahko iz obstoječega nabora ali pa jo izdelamo sami. Izdelek pripravimo za tisk in povežemo bazo tiskalnika.
  2. 2. Z uporabo rokavic vstavimo kartice v vhodni predalček tiskalnika (angl. hopper). Tisk kartic je ponavadi zelo hiter – kartica je natisnjena v nekaj sekundah. Hitrost tiska je med posameznimi vrstami tiskalnikov različna; nekateri tiskalniki tiskajo tudi za polovico hitreje.
  3. 3. Zapisovanje brezkontaktnega čipa poteka s pomočjo retransfernega ali termotransfernega tiskalnika, ki omogoča tudi odčitavanje unikatnih identifikacijskih številk (Unique Identity Number – UID) ter zapisovanje kontaktnih čipov ali magnetne steze.

Izdelava brezstičnih kartic z uporabo digitalnega retransfer ali termotransfer tiskalnika je enostavnejša, kot se zdi.


Podjetja se za izdelavo kartic lahko obrnejo na zunanje izvajalce ali pa se odločijo za nakup tiskalnika. Za slednje se odločajo predvsem manjša podjetja, društva, šole in različne organizacije (npr. fitnesi, trgovine, igralnice, termalni centri, pekarne ipd).


Prijavi napako v članku

Povezave

Članek je pripravljen v sodelovanju s partnerjem IDENTIKS d.o.o.
Za več informacij so vam na voljo pri IDENTIKS d.o.o.
Ob kontaktu povejte, da ste objavo zasledili v Računalniških novicah.

Želite biti obveščeni o novostih, ki jih pripravljamo s partnerjem IDENTIKS d.o.o.? Vpišite svoj e-mail in se prijavite na BREZPLAČNE e-novice, od katerih se lahko kadarkoli odjavite.




Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

Zlati partner

GENIS d.o.o.

Likozarjeva 1a, 4000 Kranj, Tel: 04 251 93 00
Podjetje Genis je eden vodilni slovenskih proizvajalcev informacijskih rešitev za poenostavitev in digitalizacijo delovnih postopkov v srednjih in velikih podjetjih. Njegove ... Več

POINT.ER IT d.o.o.

Dolenji Boštanj 55, 8294 Boštanj, Tel: 07 814 98 00
Osredotočeni s Point.er Kako na enem mestu najti vse, kar potrebujete pri vodenju podjetja ali le v domači pisarni? Point.er it, d. o. o., je podjetje, ki ponuja celotne IT storitve, ... Več
Zlati partner

MICROSOFT d.o.o.

Ameriška ulica 8, 1000 Ljubljana, Tel: 01 584 61 11
Slovenska podružnica Microsofta je bila ustanovljena leta 1994 z željo, da bi tudi slovenskemu trgu ponudili inovativno programsko opremo. Od začetkov, ko so bili v podjetju zaposleni ... Več
Zlati partner

VIBOR d.o.o.

Brnčičeva ulica 41d, 1231 Ljubljana Črnuče, Tel: 01 561 33 21
Podjetje Vibor z unikatnim pristopom že od leta 1993 zagotavlja neprekinjeno podporo celotni organizaciji z zanesljivo opremo ter rešitvami, ki poenostavljajo in povezujejo delovne ... Več