Kaj je SDN in v katero smer se razvija tehnologija?
Tehnologija, ki ločuje upravljanje nadzorne ravnine omrežnih naprav od osnovne podatkovne ravnine, ki posreduje omrežni promet.
Omrežja podatkovnih centrov so učinkovitejša na področju obremenitev aplikacij s pomočjo samodejnega (s tem hitrejšega) zagotavljanja programskega upravljanja, ki omogoča neposredno integracijo v platforme za orkestracijo v oblaku.
Idej za razvoj SDN je veliko. Na primer:
- koncept obljublja zmanjšanje zahtevnosti tradicionalno definiranih omrežij,
- precej olajša samodejno delovanje omrežij,
- enostavnejše zagotavljanje in upravljanje omrežnih virov idr.
Kakšna je vloga SDN omrežij v komputaciji na robu, IoT in oddaljenem dostopu?
Premikanje računalniške moči na rob omrežja, premikanje funkcij podatkovnega centra na rob, uvajanje računalništva v oblaku in podpiranje okolij IoT – vse omenjene koncepte lahko tehnično učinkovito implementiramo s pomočjo SDN tehnologije. Celotna rešitev pa nam omogoča stroškovno optimalno rešitev.
Upravljalci omrežij SDN imajo kontrolo nad aplikativnim in omrežnim delom, kar pomeni, da lahko upravljajo s podatkovne ali upravljalne ravnine za podporo različnim aplikacijam in konfiguracij. Na tak način lahko hitreje in enostavnejše uvajajo nove storitve npr. v IoT segmentu.
SDN tehnologija je primerna tudi pri distribuiranih lokacijah, še posebej tam, kjer IT-osebje ni na voljo.
Sodobne aplikacije zahtevajo hitro prilagodljivost in odzivnost omrežja, česar pa tradicionalna WAN omrežja ne zmorejo. Stopite v stik z nami, če želite podrobnejše informacije, kako pospešiti informacijsko infrastrukturo vašega podjetja.
Prijavi napako v članku