Hitro in enostavno upravljanje z vsemi našimi datotekami na spletu
Vse več nas je, ki pri vsakdanjem delu in zabavi uporabljamo (pre)mnoge oblačne storitve, kot so na primer Facebook, Google Plus, SkyDrive, Dropbox in še mnoge druge. Na njih nalagamo fotografije, video posnetke, dokumente in številne druge uporabne podatke. Težava pa nastopi takrat, ko potrebujemo določeno datoteko, mi pa ne vemo, kje je ta shranjena in se moramo prijaviti v vsako oblačno storitev posebej.
Če se tudi vi soočate s tovrstnimi težavami, vam priporočamo uporabo oblačne storitve Jolidrive, saj ta zagotavlja neposreden dostop do vseh priljubljenih oblačnih storitev, kot so Box, Facebook, Google Plus, SkyDrive, Dropbox, Flickr, Instagram, YouTube in SoundCloud. Pri oblačni storitvi Jolidrive gre dejansko za to, da preko ene spletne strani dostopamo do vseh podatkov, ki jih imamo shranjene v številnih oblačnih storitvah.
Oblačna storitev Jolidrive je dostopna na spletnem naslovu http://goo.gl/7S2C0, za prijavo pa lahko uporabimo tako uporabniško ime in geslo kot tudi Facebookov račun. Če se bomo v storitev prijavili na naslednji način, bomo takoj po prijavi že povezani s priljubljenim družbenim omrežjem in bomo imeli dostop do podatkov, ki so tam shranjeni.
Če se želimo povezati še s kakšno drugo oblačno storitvijo, to storimo tako, da kliknemo na želeno storitev in v izskočnem oknu izberemo »Connect«. Nato vpišemo svoje dostopne podatke (na primer uporabniško ime in geslo) ter kliknemo na gumb za prijavo. Pri določenih oblačnih storitvah bomo morali še enkrat (dodatno) potrditi svojo namero. Po končanem postopku se nam bodo vsi naši podatki prikazali v okviru oblačne storitve Jolidrive, in to vsakič, ko se bomo vanjo prijavili z našim uporabniškim računom. Za to bomo potrebovali le računalniški sistem, spletni brskalnik in dostop do svetovnega spleta.
Ker je v okviru oblačne storitve Jolidrive dostop do vseh vaših podatkov varovan z enim samim geslom, vam priporočamo, da izberete takšno, ki bo varno. Varna gesla so sestavljena iz večjega števila običajnih besed in so daljša od 10 znakov (na primer »to je zabavno«). Če želimo varnost gesel še dodatno izboljšati, lahko uporabimo še posebne znake ter kombinacijo velikih in malih črk (na primer »To,Je,Zabavno!«). V oblikovanje varnega gesla se vsekakor splača vložiti nekaj truda, saj so ta edina prepreka, ki v okviru oblačne storitve Jolidrive vse vaše podatke ločuje od spletnih kriminalcev.
Prijavi napako v članku