Doseganje konkurenčne prednosti s terminiranjem proizvodnje
Podjetje Kopa je pripravilo seminar z naslovom Praktične izkušnje terminiranja na različnih tipih proizvodnje, namenjen vodilnim kadrom, odgovornim za vodenje proizvodnje in njeno uspešnost v podjetjih. Na enodnevnem dogodku so se zvrstila tri strokovna predavanja, ki so predstavila pomen terminskega planiranja, izzive in zahteve tega načina planiranja ter praktične primere uporabe v proizvodnji. Kopa ima v svojem naboru informacijskih rešitev za podjetja paket Terminiranje, s katerim se lahko podjetja učinkovito odločajo in odzivajo na potrebe trga ter optimizirajo proizvodnjo.
Ugledni predavatelji dr. Tone Ljubič, izredni profesor Fakultete za organizacijske vede v Kranju, Branko Razgoršek, vodja programa proizvodnih aplikacij v Kopi, in Andrej Vivod iz Pivovarne Laško, so udeležencem predstavili, kako s pravo mero terminiranja doseči konkurenčno prednost in jih seznanili z njegovimi zahtevami, omejitvami ter stroški. Terminsko planiranje je namreč lahko zelo učinkovito orodje, katerega uspešnost je odvisna od zadostitve različnim pogojem in zahtevam. Osnova uspešnega terminiranja so natančni in zanesljivi normativi, potrebni pa so tudi natančni podatki o razpoložljivih kapacitetah. Poleg tega morajo biti roki izdelave izdelkov realni, izogibati pa se je potrebno nujnim delovnim nalogom, ki niso vključeni v terminski račun.
Kopa je v sklopu svojega ERP-sistema razvila orodje za fino terminiranje, ki omogoča natančno planiranje najzahtevnejših proizvodnih procesov in podpira tudi tista področja, ki predstavljajo konkurenčno prednost podjetja. Le-te sistematično dogradi k standardni rešitvi, ki predstavlja stabilno jedro, zasnovano na standardnih procesih in poslovnih pravilih. Kopa se je rešitve enega najzahtevnejših problemov v proizvodnji lotila s sistemom za razporejanje ali fino terminsko planiranje. Z njim se lahko dokončno določi razpored dela na posameznih proizvodnih linijah v časovnem obdobju – do minute natančno. To podjetjem zagotavlja optimalno zasedenost proizvodnih linij ter natančno planiranje porabe, svojim kupcem pa lahko dajejo realne roke dobave izdelkov in s tem dvigujejo svoj ugled dobrega dobavitelja.
Prijavi napako v članku