Računalništvo, telefonija
Življenjski slog
19.12.2024 09:10
Posodobljeno 1 mesec nazaj.

Deli z drugimi:

Share

DJI se je za zdaj izognil blokadi

Ameriški senat je sprejel letni zakon o proračunu za obrambo, National Defense Authorization Act (NDAA), ki bi lahko imel pomembne posledice za največjega svetovnega proizvajalca brezpilotnih letal, DJI. Čeprav zakon ne uvaja takojšnje prepovedi, kot se je družba DJI bala v zadnjih mesecih, prinaša določila, ki nakazujejo potencialno omejevanje njenega poslovanja v ZDA.

Namesto da bi neposredno uveljavil določbe iz predlaganega zakona Countering CCP Drones Act, ki bi hitro blokiral uvoz izdelkov DJI, novi zakon uvaja enoletni rok. Če DJI v tem času ustrezne agencije za nacionalno varnost ne prepriča, da njegovi izdelki ne predstavljajo nesprejemljivega tveganja za nacionalno varnost ZDA, bo morala zvezna komisija za komunikacijo (FCC) DJI uvrstiti na svoj zloglasni črni seznam.

Če DJI ne doseže potrebne potrditve, bo FCC dolžan preprečiti, da bi oprema DJI delovala v ameriških omrežjih, in blokirati uporabo njihovih notranjih radijskih postaj. To bo dejansko ustavilo celoten uvoz izdelkov DJI v ZDA. Čeprav zakon ne bo prepovedal uporabe obstoječih izdelkov DJI pri ameriških potrošnikih, bo omejeval prihodnjo prodajo in uvoz vseh naprav z radijskimi sprejemniki ali kamerami, vključno s priljubljenimi izdelki, kot je DJI Osmo Pocket 3.

Čeprav nič od tega ne bi preprečilo državljanom ZDA, da še naprej uporabljajo svoje obstoječe izdelke DJI, pa to ne bi pomenilo le prepovedi uvoza novih dronov DJI v ZDA. Tehnično bi bil prepovedan vsak izdelek DJI z radijskim sprejemnikom ali kamero, kot na primerDJI Osmo Pocket 3.

V zakonu so tudi vsi protiukrepi, če bi DJI slučajno želel zaobiti zakon s prodajo svojih izdelkov pod drugo blagovno znamko ali pa bi želel licencirati svojo tehnologijo drugim podjetjem. Predlog zakona izrecno nalaga komisiji FCC, naj na seznam, doda tudi »vsako hčerinsko podjetje, podružnico ali partnerja in vsak subjekt, s katerim ima imenovani subjekt sklenjeno pogodbo o souporabi tehnologije ali licenčno pogodbo«.

Predlog zakona je že bil sprejet v predstavniškem domu in bolj ali manj samoumevno je, da ga bo podpisal tudi aktualni predsednik ZDA Joe Biden. Kaj bo naredila Trumpova administracija, pa lahko le domnevamo. Trump ni naklonjen kitajskemu uvozu, zato bo (tako kot TikTok) tudi DJI moral zahtevati osebni posvet s predsednikom in poskušati zagovarjati svoje stališče.


Prijavi napako v članku
Vas zanima več iz te teme?
droni


Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

APPOTEKA d.o.o.

Kamniška ulica 41, 1000 Ljubljana, Tel: 030 220 500
B2B (prodaja poslovnim kupcem) poslovni svet se nenehno spreminja in v mnogih pogleda postaja bolj podoben B2C (prodaja potrošnikom) svetu. B2B partner si zdaj želi nakupno izkušnjo, ... Več

ARES RAČUNALNIŠTVO d.o.o.

Tržaška cesta 330, 1000 Ljubljana, Tel: 01 256 21 50
Ares računalninštvo d.o.o. vam po nakupu nudi brezplačno tehnično pomoč, izvaja pa tudi kompletne instalacije in servis računalniške opreme. Več

Minevra, Matjaž Kramar s.p.

Krallova 31, 8000 Novo mesto, Tel: 041-649-387
Kaj lahko za vas naredi podjetje Minevra? Živimo v digitalni dobi, kjer prevladuje računalniška in tiskalna oprema. Iskanje sebi primerno opremo je izziv in za mnoge zamudno opravilo. ... Več

Koenergija d.o.o.

Ilichova 21, 2000 Maribor, Tel: 040 730 010
Večina se zaveda, da je vključitev neke oblike industrijske avtomatizacije v njihov proizvodni obrat ali podjetje koristna. Lahko zmanjša proizvodne stroške, poveča učinkovitost, ... Več