digiGRAL za Lisco lovi nedrček
Z željo povečanja prednovoletne prodaje Liscinih izdelkov prek spletne trgovine, so se digiGRALovci podali v 12 evropskih mest na Lov za nedrčkom. Da bi svojemu naročniku – Lisci pomagali do še boljših prodajnih rezultatov, so tokrat razvili idejo o aplikaciji, ki bi presegla uspeh Lisca stilista (poletna sezona 2012). To se je potrdilo že na samem začetku, saj so še pred začetkom oglaševanja začeli podirati rekorde, ki se še kar nadaljujejo.
Rekorden “real-time visitor peak”, 70-odstotna konverzija za sodelovanje v žrebu in skoraj 10-minutni povprečni obisk v aplikaciji v času, ko nagradne igre “ne delujejo” več.
Nova aplikacija za Lisco uporabnike zvabi v lov za nedrčkom po 12 evropskih mestih, kjer je Lisca prisotna s svojimi izdelki. Časovna dinamika aplikacije je zastavljena tako, da se vsak teden odprejo nova tri evropska mesta, kamor se mora podati uporabnik, če želi najti nedrčke, ki se skrivajo v teh mestih. “Aplikacija je zelo všečna, saj je izjemno hitro pridobila na priljubljenosti. Nikoli do sedaj se še ni toliko uporabnic istočasno nahajalo v aplikaciji. Poleg tega se v povprečju skoraj 10 minut zadržujejo v aplikaciji in se ukvarjajo z blagovno znamko Lisca. Zadovoljni smo, da smo tako dobro analizirali našo ciljno skupino in se približali njihovim potrebam. S tem smo Lisci omogočili, da so z zabavno aplikacijo na zanimiv način predstavili tudi del nove kolekcije spodnjega perila 2013/2014,” je ponosno povedal Aljaž Podlogar.
Upravljalci blagovnih znamk spoznavajo, kaj digitalni svet sploh ponuja.
Na nasprotni strani mize digiGRALovci večkrat dobivajo vprašanja, če take ali drugačne “Facebook igrice” sploh delujejo. “To je odvisno predvsm od tega, kako dobro se kot ustvarjalci takšnih aplikacij zavedamo pomena pozornosti obiskovalca in kaj pomeni, ko nam obiskovalec aplikacije svojo pozornost nameni. Lahko smo prepričani, da uporabniki ne uživajo v znova in znova recikliranih igricah, ki smo jih igrali kot otroci. To, da nam oseba nameni svoj klik, je daleč od tega, da nam želi zaupati svoje osebne podatke. Kakovosten izvajalec z izkušnjami in razumevanjem bo odgovornega upravljalca blagovne znamke poskušal odvrniti od tega,” pojasnjuje Aljaž Podlogar.
Nadaljevanje lova na nedrčke v slovenskih trgovskih centrih
Načelo digiGRALove ekipe je navduševanje uporabnika z vsebino in formatom aktivnosti. Tako uporabnik z zanimanjem sledi aplikaciji v izpolnjevanju ciljev. Všečkanje nikakor ni pogoj za vstop v aplikacijo, saj želijo uporabnike najprej navdušiti z vsebino. Druga posebnost je v tem, da iščejo unikatne, še ne videne, rešitve, ki maksimalno izpolnjujejo naročnikove cilje in izražajo karakter blagovne znamke. Ob razvoju aplikacij imajo pri digiGRALu v mislih tudi možnosti za nadgradnjo. V tem primeru to pomeni, da se lahko izvedejo tudi zunaj digitalnega sveta, saj Lisca nima samo spletne prodaje. Tako, da bodo uporabnice in uporabniki v prihodnje nedrčke lovile tudi po trgovskih centrih po Sloveniji, kjer ima Lisca svoje trgovine.
Penina ob uspešnem lovu
Na vprašanje, kakšne načrte imajo v digiGRALu z aplikacijo Lov na nedrček, Aljaž Podlogar pravi: “Da odpremo penino, zadovoljni z uspešnim zaključkom. Naše unikatne aplikacije so po izteku zanimive za študije primerov in seminarje.”
Prijavi napako v članku