Bodo zaradi piratstva vse igre kmalu postale brezplačne?
Igričarji posegajo po nelegalnih računalniških igrah predvsem zaradi tega, ker programske hiše pogosto za njih zahtevajo preveč denarja. Pri podjetju Ubisoft, ki za bolj proti igričarskemu piratstvu že dalj časa bolj ali manj uspešno uporablja zaščitni sistem DRM, so celo prepričani, da se stopnja piratstva giblje med 93 in 95 odstotki. To dejansko pomeni, da je od 100 nameščenih iger legalnih zgolj 5 do 7. Tu seveda gre za računalniške igre, ki so namenjene osebnim računalnikom.
Zaradi visoke stopnje piratstva so se pri podjetju Ubisoft odločili, da bodo znatno zmanjšali intenzivnost razvoja klasičnih računalniških iger. Ti bodo raje vsa razpoložljiva sredstva usmerili v nove poslovne modele na področju iger, in sicer v brezplačne spletne igre in igre za spletni brskalnik. Raziskave so namreč pokazale, da čeprav je računalniška igra na voljo povsem brezplačno, je okoli 7-odstotkov igričarjev vseeno pripravljenih odšteti zajetne kupčke denarja za nakup raznovrstnih dodatkov, ki mu v igri prinašajo določeno prednost.
Pri podjetju Ubisoft so prepričani, da se bodo za model brezplačnih iger kmalu množično odločali tudi proizvajalci iger za igralne konzole. Prodaja iger zanje namreč upada in bodo z obstoječim poslovnim modelom le težko preživeli. Enako velja za proizvajalce iger za mobilne naprave. Ti so celo v prednosti pred ponudniki iger za osebne računalnike, saj so številne raziskave pokazale, da skoraj polovica uporabnikov kupuje dodatke za igranje mobilnih računalniških iger.
Prijavi napako v članku