Če se novi MacBook Pro pokvari, je za v smeti
Apple je pred kratki predstavil dih jemajoče prenovljene prenosnike MacBook Pro. Ti so dejansko prinesli nove standarde na področju prenosnikov, saj jim zdajšnji modeli konkurenčnih podjetij ne sežejo niti do kolen. Novinci so namreč opremljeni s številnimi uporabnimi novostmi, kot je na primer zaslon Retina ločljivosti vrtoglavih 2.880 x 1.800 točk in zavidljivo gostoto 220 slikovnih toč na palec.
S pripravo prenovljenih prenosnikov MacBook Pro pa je Apple še enkrat dokazal, da ne želi, da bi njegove izdelke servisirali nepooblaščeni serviserji oziroma kar uporabniki sami. S tem bi namreč podjetje iz Cupetina po nepotrebnem izgubljalo zaslužek. Da nepooblaščeni serviserji ne bi »šarili« po prenovljenih prenosnikih MacBook Pro, jih je Apple zasnoval na način, da v njih ni praktično ničesar, kar bi lahko uporabniki sami popravili, zamenjali ali nadgradili.
Apple je že dostop do strojnih komponent zaščiti z nestandardnimi vijaki, imenovanimi Pentalobe. Tudi če uporabniku uspe pridobiti namenski izvijač, kaj veliko s tem ne pridobi. Ker je Apple v nove prenosnike MacBook Pro vgradil nestandarden pogon Solid State, vsaka nadgradnja odpade. Povsem enako velja za baterijo. To je zaradi uporabe možnega lepila praktično nemogoče odlepiti brez poškodb.
Če boste kupili prenosnik MacBook Pro s premajhno količino pomnilnika, se boste morali s tem sprijazniti ali pa napravo prodati. Ta je namreč »prispajkan« na osnovno ploščo, kar pomeni, da so kasnejše nadgradnje onemogočene. Zaradi tega si je novi Applove prenosnik s strani poznavalcev prislužil naziv “najmanj popravljiv prenosnik” na modrem planetu.
Prijavi napako v članku