Bomo računalniške igre shranjevali kar v računalniško miško?
Danes si življenje brez osebnega računalnika težko predstavljamo, saj ga uporabljamo tako za opravljanje vsakodnevnih opravil kot za preživljanje prostega časa. Računalniki z monitorji na dotik so super za določene naloge, kot na primer ustvarjanje in oblikovanje, za ostale stvari pa jim manjka hitrost. Še dobro, da imamo vedno na voljo nepogrešljivo računalniško periferijo, tipkovnico in miško. Igranje iger je skorajda nemogoče brez ene ali druge naprave (igralni plošček je možna alternativa). Kot pri vsaki napravi si želimo, da je naš nakup upravičen. Želimo kakovost in mogoče še kakšno presenetljivo dodatno funkcijo.
Pri podjetju XPG so z zasnovo računalniške miške XPG Vault Gaming Mouse naredili korak v popolnoma drugačno smer od pričakovane. Njihovi inženirji so namreč povsem običajno računalniško miško opremili s pogonom Solid State s kar enim terabajtom prostora za shranjevanje podatkov oziroma iger. Le redko bi pomislil na to, ampak miška je redni spremljevalec računalnika, še posebej pri uporabnikih prenosnikov. Zakaj ne bi to izkoristili? Ideja podjetja XPG je super, kakšna pa bo izvedba, pa bomo še videli. Najbolj nas zanimajo, kako se bodo obnašale temperature. V tako majhnem ohišju SSD disk ne bo imel prav veliko prostora za dihanje, kar pa lahko vpliva na zmogljivost miške in delovanje računalniške igre. Zanima nas tudi, kateri SSD diski bodo združljivi. SATA SSD diski zagotovo odpadejo zaradi svoje oblike. NVMe SSD so primerni, vendar nas bolj zanima, kakšno hitrost branja in zapisovanja bodo premogli.
Za prenos podatkov prototip računalniške miške XPG Vault Gaming Mouse ima na voljo podatkovni vmesnik USB-C. Ta je dovolj zmogljiv, da lahko omogoči prenos podatkov s hitrostjo kar 985 megabajtov na sekundo. Piko na i pa daje še namenska igričarska programska oprema podjetja XPG, ki zagotavlja polno združljivost z ekosistemom XPG Prime Software Ecosystem.
Preostale značilnosti računalnike miške XPG Vault Gaming Mouse, kot je na primer ločljivosti tipala, niso bile razkrite. Tu vendarle gre še vedno za prototip, ki ni namenjen prodaji. Vsekakor pa bi bilo zanimivo, če bi bila tovrstna računalniška miška na voljo, pod pogojem, da ne bi bila predraga.
Prijavi napako v članku